کد خبر:121216
پ
گردشگری
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی:

گردشگری راه نجات اقتصاد تک محصولی است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، راه نجات از اقتصاد تک محصولی و درآمدهای نفتی را توجه ویژه به صنعت گردشگری عنوان کرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، راه نجات از اقتصاد تک محصولی و درآمدهای نفتی را توجه ویژه به صنعت گردشگری عنوان کرد.

 

*** گردشگری راه نجات از اقتصاد تک محصولی است

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علی اصغر مونسان با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

با توجه به تحریم‌ها و شرایط اقتصادی کشور، راه نجات از اقتصاد تک محصولی و متکی بودن به درآمدهای نفتی، توجه ویژه به صنعت گردشگری است که باید بر روی آن سرمایه‌گذاری کرد.
 
وی در ادامه افزود: مدل‌های متفاوت توسعه و تجربیات فراوان جوامع مختلف، به خوبی مشخص کرده که اتکا به منابع زیرزمینی یا تک‌محصولی بودن برای نیل به اهداف بلند مدت، خطایی استراتژیک است. 
 
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: از سوی دیگر رخدادهایی همچون نوسانات شدید قیمتی، از دیگر چالش‌ها هستند.
 
وی در ادامه بیان داشت: یکی از مهم‌ترین راهبردها برای کاهش وابستگی به نفت و راه نجات از اقتصاد تک محصولی توجه ویژه به صنعت گردشگری است و می‌تواند با کمترین هزینه، زمینه توسعه مداوم و مستمر کشور را فراهم کند.
 

*** گردشگری یکی از بخش‌های مهم اقتصاد

 
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ادامه تصریح کرد:
در طول سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری مورد توجه قرار گرفته و از اهمیت زیادی برخوردار شده است. صنعت گردشگری ظرف چند سال اخیر رشد زیادی داشته که نشان‌دهنده قدرت و دوام این صنعت با وجود به وقوع پیوستن شوک‌های مقطعی است.
 
مونسان در ادامه افزود: گردشگری یکی از بخش‌های مهم و دارای ابعاد و کارکردهای چندگانه در اقتصاد است، به‌طوری‌که در بین بخش‌های مختلف قدرت اشتغال‌زایی این صنعت در کشورمان بعد از بخش کشاورزی، صنایع غذایی و ساختمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
 
بنابراین در دوره‌ای که ایجاد اشتغال به‌ویژه در حوزه مشاغل غیردولتی به یکی از اولویت‌های فوری اقتصاد تبدیل‌شده است،‌ برنامه‌ریزی برای گسترش گردشگری و رفع موانع جذب سرمایه در این بخش می‌تواند، راهگشا باشد.
 

*** لزوم برنامه‌ریزی برای دوران پس از کرونا

 
به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در پایان، اظهار داشت:
امیدواریم بزودی و پس از مهار گسترش ویروس کرونا و رهایی از مشکلات عمومی آن، صنعت گردشگری کشور رونق و جانی دوباره پیدا کند؛
در همین راستا بتوان با برنامه‌ریزی‌های مناسب و سرمایه‌گذاری‌های کلان دولتی و خصوصی، جایگزین مناسبی برای اقتصاد تک محصولی و درآمدهای ناپایداری همچون نفت پیدا کرد.
همچنین با توسعه گردشگری به سوی توسعه پایدار به عنوان یکی از الزامات امنیت ملی پایدار حرکت کرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − شش =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول