کد خبر:121379
پ
بسته بهداشتی
سرپرست جمعیت هلال احمر:

توزیع ۵۰۰ هزار بسته بهداشتی میان بیماران خاص و سرطانی

سرپرست جمعیت هلال احمر از توزیع ۵۰۰ هزار بسته بهداشتی میان بیماران خاص و سرطانی خبر داد.

سرپرست جمعیت هلال احمر از توزیع ۵۰۰ هزار بسته بهداشتی میان بیماران خاص و سرطانی خبر داد.

 

*** طرح‌های حمایتی جمعیت هلال احمر برای اقشار آسیب‌پذیر

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کریم همتی درباره طرح‌های حمایتی جمعیت هلال احمر برای اقشار آسیب‌پذیر در شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت:

طرح دستیار برای جلب مشارکت های مردمی و توزیع لوازم بهداشتی در میان اقشار محروم و آسیب پذیر آغاز شده. تا به حال ۹۳ هزار بسته بهداشتی در این مناطق توزیع شده است.
وی در ادامه افزود: در ضد عفونی کردن معابر و مناطق پرخطر اعم از گرمخانه ها، معابر شهری، اتوبوس ها، زندان ها و … هم کمک کرده ایم. تا به حال بالغ بر ۳۸۷ هزار لیتر مایع ضدعفونی کننده برای این کار استفاده شده است.

سرپرست جمعیت هلال احمر با اشاره به نیاز بیمارستان‌ها به دستگاه‌های کمک تنفسی گفت:

بزودی با کمک مردم و خیرین اقدام به خرید تعدادی دستگاه ونتیلاتور برای بیماران کرونایی و تحویل به بیمارستان ها خواهیم کرد. فعلا حدود ۵۲ دستگاه خریداری شده و آمادگی داریم تا صد دستگاه را با هزینه ای بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان برای نقاط کمتر برخوردار تهیه و اهدا کنیم.
همتی اضافه کرد: بزودی برای حدود ۵۰۰ هزار نفر از بیماران بسته های بهداشتی تهیه و توزیع خواهد شد. ۱۶۰ هزار بسته هم اکنون برای بیماران خاص (مثل هموفیلی ها، دیالیزی ها و…) آماده شده که در مراکز محل رفت و آمد آنها توزیع می شود. بیماران سرطانی در مرحله بعد قرار دارند.

 

*** کمک معیشتی به حدود دومیلیون نفر از افراد آسیب دیده

 

سرپرست جمعیت هلال احمر در ادامه از تلاش این جمعیت با همراهی خیرین و گروه‌های مرجع برای کمک معیشتی به حدود دومیلیون نفر از افراد آسیب دیده از بحران کرونا خبر داد و گفت:

افرادی هستند که تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و سایر نهادهای حمایتی نیستند و به دلیل بحران کرونا معیشت آنها دچار مشکل شده است. هلال احمر با همراهی سایر خیرین و گروه های اجتماعی در تلاش است تا با توجه به نزدیکی ماه مبارک رمضان بسته های معیشتی را برای حدود دو میلیون نفر از این افراد تهیه و توزیع نماید.

 

*** آموزش ۵۴ میلیونی کرونا در فضای مجازی

 

سرپرست جمعیت هلال احمر همچنین در بخش دیگری سخنان خود ه آموزش همگانی توسط هلال احمر که یک ماه پیش از اعلام شناسایی نخستین بیمار مبتلا به کرونا در ایران شروع شد، اشاره کرد و گفت:

اولین محصولات آموزشی در زمینه کرونا در جمعیت هلال احمر تولید شده و این محصولات تا به حال بالغ بر ۵۴ میلیون بار در فضای مجازی دیده شده اند.
در دوره های آموزش آنلاین هم با همکاری نظام پزشکی تا به حال به ۷۶۴ هزار نفر آموزش داده شده و گواهی صادر شده است. با راه اندازی سایت کرونا دات آی آر و راه اندازی سیستم تست، برای اولین بار در ایران بصورت آنلاین تست کرونا گرفته شده و تا به حال ۱۰میلیون نفر در آن شرکت کرده اند. همین موضوع باعث آرامش بیشتر و کاهش بار بیمارستان ها شده است.

 

*** غربالگری بیش از ۲۱ میلیون نفر

 

همتی همچنین به عملیات غربالگری مسافران نوروزی اشاره کرد و گفت:

تب سنجی و غربالگری بصورت فیزیکی هم در ۴۷۱ پایگاه و با ۸۵۱ اکیپ از ۲۷ اسفند آغاز شده و همچنان در برخی از استان ها ادامه دارد. تا به حال بالغ بر ۲۱ میلیون و ۳۸۷ هزار نفر در ۷ میلیون و ۶۱۸ هزار خودرو غربالگری شده‌اند و از میان آنها ۱۴ هزار ۲۸۸ نفر با علائم مشکوک به کرونا به تیم های بهداشتی و درمانی ارجاع داده شده اند.
وی درباره تامین داروهای مورد نیاز برای بیماران کرونا گفت:

سازمان تدارکات پزشکی و داروخانه های هلال احمر همچنان در زمینه تامین و توزیع دارو در حال انجام فعالیت های خود هستند. در داروخانه مرکزی روزانه به بیش از هزار نفر خدمات ارائه می شود و در شهرهای پرخطر هم داروخانه های هلال احمر بازوی کمکی مراکز درمانی هستند. در مجموع روزانه ۵تا۶ هزار نفر خدمت دریافت می کنند.
سرپرست جمعیت هلال احمر افزود:

اگرچه کرونا داروی خاصی ندارد اما با توجه به تب بازار درباره برخی داروها یک میلیون کپسول تامی فلو و ۶۰۰ هزار داروی کلترا از سوی هلال احمر وارد ایران شد.

 

*** تولید روزانه ۱۰ هزار ماسک و گان

 

همتی در ادامه به تولید ماسک و گان در شرکت نساجی هلال ایران اشاره کرد و گفت:

کارخانه نساجی وارد تولید ماسک شده و روزانه ۱۰ هزار ماسک سه لایه و البسه محافظتی (گان) تولید می کند. بزودی یک خط مکانیزه تولید ماسک هم در هلال احمر نصب و آغاز به کار می کند که توان تولید روزانه بالغ بر ۷۰ هزار ماسک را دارد.
وی در ادامه افزود: کارخانجات سها هم روزانه ۱۰ هزار لیتر مایع ضد عفونی کننده تولید می کنند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سرپرست جمعیت هلال احمر همچنین در پایان درباره راه‌اندازی نقاهت‌گاه‌ها برای بیماران بهبودیافته از کرونا، اظهار داشت:

هلال احمر برای راه اندازی ۲۶۰۰ تخت نقاهت گاهی در شهرهای مختلف پرخطر اعلام آمادگی کرده بود که از این میزان ۱۵۰۰ تخت آماده است. اما فعلا از حدود ۴۵۰ تخت آن استفاده می شود. آمادگی لازم برای راه اندازی مابقی تخت ها هم در صورت نیاز وجود دارد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید