کد خبر:121458
پ
گروه ۷۷
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

گروه ۷۷ خواستار لغو تحریم‌های آمریکا علیه کشور‌ها شد

در بحبوحه شیوع جهانی ویروس کرونا، ائتلاف کشور‌های موسوم به گروه ۷۷ در بیانیه‌ای خواستار لغو تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه برخی کشورها از جمله ایران شد.

در بحبوحه شیوع جهانی ویروس کرونا، ائتلاف کشور‌های موسوم به گروه ۷۷ در بیانیه‌ای خواستار لغو تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه برخی کشورها از جمله ایران شد.

 

*** گروه ۷۷ خواستار لغو تحریم‌های آمریکا علیه کشور‌ها شد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، ائتلاف کشور‌های موسوم به گروه ۷۷ (G۷۷) و چین روز گذشته با صدور بیانیه‌ای خواستار لغو تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه کشور‌های در حال توسعه در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در جهان شدند. در این بیانیه هشدار داده شده است که تحریم‌ها باعث مانع‌تراشی در مسیر تلاش‌ها برای مقابله با این بیماری همه‌گیر می‌شوند.

 

کشور‌های عضو این گروه در بیانیه‌ای که خطاب اصلی آن به آمریکا بود که تحریم‌های سختی علیه ایران و ونزوئلا به اجرا گذاشته است، تاکید کردند اقدامات تنبیهی اقتصادی بر توان کشور‌ها برای مقابله موثر با این بیماری تاثیر منفی دارد.

 

بر اساس این بیانیه، تحریم‌ها بر امکان کشور‌های هدف برای تامین تجهیزات پزشکی و دارو‌ها تاثیرگذار است. این بیانیه از جامعه جهانی می‌خواهد اقداماتی فوری و موثر برای مقابله با استفاده از اقدامات تنبیهی اقتصادی علیه کشور‌های در حال توسعه اتخاذ کند.

 

علیرغم درخواست جامعه جهانی از آمریکا برای لغو تحریم‌های یکجانبه علیه ایران و دیگر کشورها از جمله ونزوئلا در پی شیوع ویروس کرونا، واشنگتن در برخی موارد، تحریم‌های خود را تشدید نیز کرده است.

 

*** اطلاعات تکمیلی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، گروه ۷۷ در ۱۵ ژوئن سال ۱۹۶۴ میلادی و توسط ۷۷ کشور در حال توسعه امضاکننده اعلامیه گروه ۷۷ در پایان نخستین جلسه کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (آنکتاد) در شهر ژنو سوئیس تأسیس شد. مقر این سازمان در نیویورک آمریکا واقع شده‌است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید