کد خبر:121598
پ
Untitled
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در نشست خبری:

تشدید نظارت و مقابله با فروش کالاهای قاچاق و تقلبی در دومین جشنواره فروش اینترنتی

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در اولین نشست خبری خود در سال جدید از تشدید نظارت و مقابله با فروش کالاهای قاچاق و تقلبی در دومین جشنواره فروش اینترنتی خبر داد.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در اولین نشست خبری خود در سال جدید از تشدید نظارت و مقابله با فروش کالاهای قاچاق و تقلبی در دومین جشنواره فروش اینترنتی خبر داد.

 

*** مبارزه با کالای قاچاق در فروش اینترنتی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علی رهبری اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در سال ۱۳۹۹ را با محوریت مرحله دوم جشنواره فروش اینترنتی بصورت ویدئو کنفرانس برگزار کرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار این خبرگزاری مبنی بر اینکه چه تدبیری برای جلوگیری از فروش کالاهای قاچاق و تقلبی در جشنواره فروش‌اینترنتی اتخاذ شده، گفت:
با توجه به اینکه امسال، سال جهش تولید می‌باشد، مسئولان به مبارزه با کالای قاچاق و تقلبی توجه ویژه‌ای دارند و این کار را با جدیت در دستور کار قرار داده‌اند.
ما در مبارزه با کالا‌های قاچاق و تقلبی، دستگاه‌های کاشف و قوانین مختص به این کار را داریم و نظارت منسجم و قوی را بر روی سایت‌های فروش اینترنتی اعمال می‌کنند و اگر مطلع شوند یک فروشگاه اینترنتی کالای قاچاق و تقلبی عرضه می کند، برای آن تشکیل پرونده داده و با جدیت با آن برخورد می‌کنند.
این یک روال کلی است که در زمان جشنواره و سایر مواقع اعمال می‌شود.

 

*** مرحله دوم جشنواره فروش اینترنتی

 

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در ادامه به مرحله دوم جشنواره فروش اینترنتی اشاره و اظهار داشت:
در جشنواره فروش اینترنتی تلاش کردیم فروشگاه‌هایی را وارد کنیم که مجوزهای لازم را دارند و اتحادیه‌ها و اتاق اصناف نیز نظارت لازم را بر آنها داشته باشند.
در مرحله دوم فروش اینترنتی ، سایت بازارگاه ایران ( bazargahiran.ir ) را جایگزین سایت بهار ۹۹ شد که در مرحله اول فروش اینترنتی قرار داشت به این دلیل که این سایت فقط برای فروش بهاره بود.

 

*** شرایط عضویت در جشنواره فروش اینترنتی

 

در حال حاضر شرایط عضویت برای فروشگاه های اینترنتی در مرحله دوم فروش اینترنتی به این صورت است که باید پروانه اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی و نماد اعتماد الکترونیکی را داشته باشند.
در حال حاضر حدود ۲۰۰ فروشگاه اینترنتی عضو جشنواره مرحله دوم فروش اینترنتی هستند و اتحادیه‌ها و اتاق اصناف روی عملکرد این فروشگاه‌ها نظارت می‌کنند.
این احتمال وجود دارد که علیرغم همه این نظارت‌ها، پیشگیری ۱۰۰ درصدی از فروش کالای قاچاق و تقلبی صورت نگیرد و به همین دلیل ما از مردم عزیز درخواست داریم که هرگونه موردی را از فروش کالاهای قاچاق و تقلبی مشاهده کردند یا حتی کالایی را دریافت کردند که با کالای خریداری شده از نظر کمیت و کیفیت مغایرت دارد یا در زمان مقرر دریافت نکردند از طریق اتحادیه کسب و کارهای مجازی و یا مرکز نماد اعتماد، شکایت و پیگیری کنند و مطمئن باشند که ما با جدیت این شکایت‌ها را پیگیری می‌کنیم.

 

**** پیگیری جدی شکایت‌های مردمی در فروش اینترنتی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در پایان سخنان خود پیرامون مبارزه با کالاهای قاچاق در جشنواره فروش اینترنتی ، تاکید کرد:
ما در این دوره از جشنواره فروش اینترنتی به صورت ویژه شکایت‌های مردمی را پیگیری خواهیم کرد و به همین دلیل تمرکز نیروی بیشتری خواهیم داشت که بتوانیم با سرعت بیشتری این شکایت را مورد بررسی و پیگیری قرار بدیم تا انشاالله مشکل کمتری در این حوزه داشته باشیم.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید