کد خبر:122046
پ
کرونا
با حضور معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برگزار شد:

مراسم رونمایی از ۶ محصول ساخت داخل برای مبارزه با کرونا

مراسم رونمایی از ۶ محصول ساخت داخل برای مبارزه با کرونا با حضور معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برگزار شد.

مراسم رونمایی از ۶ محصول ساخت داخل برای مبارزه با کرونا با حضور معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برگزار شد.

 

*** رونمایی از ۶ محصول ساخت داخل برای مبارزه با کرونا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سورنا ستاری در این مراسم، اظهار داشت:

آمار و اطلاعات بیماری کرونا در کشور نشان می‌دهد که عملکرد زیست بوم فناری و نوآوری در این حوزه قابل قبول بوده است. زیست بوم فناوری و نوآوری شکل گرفته به خصوص در حوزه زیست فناوری در این مسیر کمک‌کننده بود. شرکت‌های دانش‌بنیان و نیروی انسانی فعال در این زیست بوم به خوبی و در زمان لازم اقدامات را انجام دادند.
 
معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در پایان، بیان داشت:
بسیاری از محصولات برای مبارزه با کرونا ساخته شده است. در حال حاضر انواع کیت های تشخیصی و تجهیزات دیگر در داخل تولید می‌شود که در کنار زحمات کادر درمان و وزارت بهداشت بر روند نزولی بیماری تاثیرگذار بوده است.
حمایت دولت از این حرکت زمینه را برای اقدامات سال های آینده و ادامه مسیر فراهم می کند تا آمادگی لازم را در بحران داشته باشیم.
 

*** استقرار مراکز شتاب دهنده حوزه سلامت در مجتمع بین‌المللی فناوری و نوآوری

 
قرار است در مجتمع بین المللی فناوری و نوآوری، مراکز شتابدهنده حوزه سلامت مستقر شوند تا با فعالیت های آنها شاهد شکوفایی بیشتر در زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور باشیم.
در حال حاضر دو مرکز شتابدهی در حوزه فارماکولوژیک و غذا در این مجتمع مستقر هستند و قرار است ۸ شتابدهنده دیگر نیز به این فهرست افزوده شوند. دارو، آرایشی و بهداشتی، بیوتکنولوژی و دیجیتال سلامت حوزه‌هایی است که این مراکز در آن فعالیت می کنند و محصولاتی مانند دارو، تجهیزات پزشکی و نرم افزارهای مرتبط در این مراکز ساخته می شود. همچنین استارتاپ ها در این مراکز فعالیت خود را توسعه می دهند.
 

*** گیت کنترل تردد و ضدعفونی محصول

 
گیت کنترل تردد و ضدعفونی محصول که امکان تشخیص دمای بدن مبتنی بر سنسور تشخیص دما و همچنین تشخیص هوشمند، امکان اندازه گیری درصد اشباع اکسیژن خون، یکپارچگی با سیستم پرسنل سازمانی یا سیستم اطلاعات یکپارچه که امکان اتصال به سیستم اندازه‌گیری دما و درصد اشباع اکسیژن خون مستقر در گیت را دارد، از ویژگی های این دستگاه است.
 
*** رونمایی از ازن ژنراتور
 
ازن ژنراتور مجهز به سنسور اندازه‌گیری ازن محصول رونمایی شده ایران ساخت دیگر در این نمایشگاه است. این دستگاه قابلیت ضد عفونی هوا و تولید ازن به صورت onsite را دارد. نبود نیاز به مواد شیمیایی، جایگزینی اتوکلاوهای بیمارستانی و عدم ایجاد لک بر روی تجهیزات، سطوح و البسه از دیگر ویژگی های دستگاه است.
 
*** رونمایی از شیلد نانو
 
شیلد نانو یکی از محصولات رونمایی شده در این نمایشگاه است ، این شیلد با خاصیت نانو به صورت انعطاف پذیر و مطابق ویژگی های مورد نظر کادر درمانی طراحی شده است.
 

*** رونمایی از ۳ محصول دیگر

 
به گزارش خبرگزاری سروش، همچنین از ۳ کیت تشخیص مولکولی کروناکیت تشخیص سریع کووید ۱۹ ، سامانه مدیریت بیماری کووید ۱۹ و اپلیکیشن تاک (تغذیه، ایمنی، کرونا) نیز رونمایی شد.
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول