کد خبر:122217
پ
غریب پور
رئیس هیئت عامل ایمیدرو:

ضرورت دستیابی به الگوی مناسب برای توسعه مناطق محروم/ اجرای ۲ طرح پتانسیل‌یابی معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو ضمن تاکید بر ضرورت دستیابی به الگوی مناسب برای توسعه مناطق محروم از اجرای ۲ طرح پتانسیل‌یابی معدنی خبر داد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو ضمن تاکید بر ضرورت دستیابی به الگوی مناسب برای توسعه مناطق محروم از اجرای ۲ طرح پتانسیل‌یابی معدنی خبر داد.

 

*** اجرای ۲ طرح جداگانه پتانسیل‌یابی معدنی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، خداداد غریب‌پور با اعلام این خبر، اظهار داشت:

ایمیدرو با اجرای این طرح‌ها، درصدد بررسی وضعیت استان‌های کم‌برخوردار اما دارای معدن است تا بتواند نسبت به توسعه آنها و در عین حال تکمیل زنجیره فلزات اقدام کند.

 

*** بررسی وضعیت زیرساخت‌های معادن مناطق کمتربرخوردار

 

او افزود: «طرح مطالعات اولیه مناطق کمتربرخوردار» توسط بخش خصوصی و «طرح انجام خدمات پتانسیل‌یابی معدنی» با نظارت شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و توسط شرکت خصوصی اجرا می‌شود.

 

*** مطالعات اولیه مناطق کمتربرخوردار

 

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به طرح مطالعات اولیه مناطق کمتربرخوردار، گفت:

در این طرح، ۱۲ استان شامل اردبیل، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، بلوچستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، کرمان، هرمزگان و کردستان با جمعیت حدود ۱۴ میلیون نفر توسط یک شرکت خصوصی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 

وی در ادامه افزود:

در طرح مذکور، مواد معدنی مختلف شامل سنگ آهن، بوکسیت، مس، طلا، نقره، سیلیس، منگنز، منیزیت، سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، سنگ‌های تزئینی، آهک، زغال سنگ، تیتانیوم، نیکل، قلع و غیره بررسی می‌شوند.

 

*** طرح دوم؛ طرح انجام خدمات پتانسیل‌یابی معدنی

 

غریب‌پور با اشاره به طرح انجام خدمات پتانسیل‌یابی معدنی، گفت:

این طرح در ۶ استان شامل کرمانشاه، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان ممسنی (استان فارس) اجرا می‌شود که در مجموع ۱۱۱ هزار کیلومتر مربع را در بر می‌گیرد.

 

*** رعایت پروتکل‌های بهداشتی با توجه به شیوع کرونا

 

وی با بیان اینکه در این زمینه، فعالیت‌های دفتری شامل جمع‌آوری داده‌های گزارشات قبلی، پردازش داده‌ها و تهیه بانک اطلاعاتی و معرفی مناطق مستعد برای هر تیپ ماده معدنی انجام شده است، تاکید کرد:

با توجه به شیوع کرونا، در اجرای فعالیت‌ها باید پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود و در صورت تاخیر ناشی از این وضعیت، قراردادها تمدید شود.

 

*** ضرورت دستیابی به الگوی مناسب برای توسعه مناطق محروم

 

به گزارش خبرگزاری سروش؛ رئیس هیات عامل ایمیدرو در پایان، با تاکید بر ضرورت دستیابی به الگوی مناسب برای توسعه مناطق محروم، تصریح کرد:

باید با استفاده از اطلاعات نهادها و سازمان‌های مختلف، شاخص‌های دقیقی از میزان محرومیت و در عین حال برخوردار از ظرفیت‌های معدنی برای توسعه تعریف و عملیاتی شود.

هم‌زمان با این اقدام، ایمیدرو وضعیت زیرساخت‌های معادن استان‌های کمتر برخوردار را بررسی می‌کند تا امکانات مورد نیاز توسعه معادن را فراهم سازد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − شش =

کلید مقابل را فعال کنید