کد خبر:122472
پ
کرونا
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اعلام کرد

۶۲ درصد تهرانی‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده‌اند/ ابتلا به کرونا به تعادل نسبی رسیده است

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه ابتلا به کرونا به تعادل نسبی رسیده است، اعلام کرد ۶۲ درصد تهرانی‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده‌اند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه ابتلا به کرونا به تعادل نسبی رسیده است، اعلام کرد ۶۲ درصد تهرانی‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده‌اند.

 

*** انتقال ۵۷ بیمار به بخش‌های ویژه

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علیرضا زالی با اعلم این مطلب، اظهار داشت:

تعداد بیماران جدیدی که در بخش‌های عادی بیمارستان‌های تهران با تشخیص بیماری کووید ۱۹ بستری شده ‌اند به بیش از ۱۵۷ نفر رسید.

 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از انتقال ۵۷ بیمار به بخش‌های ویژه بیمارستان‌های پایتخت خبر داد و بیان کرد:

خوشبختانه ۱۷۸ بیماری مبتلا به کرونا نیز از بیمارستان‌های تهران مرخص شدند.

 

*** کاهش ۸ درصدی مراجعان در روز جمعه

 

وی با اشاره به اینکه در روزهای تعطیل میزان مراجعات به مراکز بهداشتی کاهش چشمگیری پیدا می‌کند، خاطر نشان کرد: پ

دیروز در مراکز درمانی نیز با کاهش هشت درصدی مراجعان روبه‌رو بوده‌ایم.

 

وی در ادامه افزود: موارد جدید و ترخیص شدگان ویروس کووید ۱۹ این پیام را به ما می‌دهد که این بیماری به تعادل نسبی رسیده و حفظ این تعادل در گروی افزایش ملاحظات بهداشتی مردم تهران است.

 

زالی ضرورت سطح و بینش بهداشتی از سوی مردم را مورد تأکید قرار داد و گفت:

افزایش ترددها و استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی نباید رفتارهای بهداشتی و هشدارها را تحت تأثیر قرار دهد.

 

*** ضرورت رعایت توصیه‌های بهداشتی

 

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در ادامه گفت:

کماکان شهر تهران به عنوان نقطه کانونی آلودگی مورد توجه است و هرگونه کاهش در رفتارهای بهداشتی می‌تواند عواقب جدی در پی داشته باشد.

 

وی در اامه تأکید کرد: برای حفظ شرایط تعادل در مبتلایان به کرونا و تسهیل شرایط کاری کادر بهداشتی و درمانی، نیازمند توجه بیش از پیش و جدی گرفتن توصیه‌های بهداشتی هستیم.

 

زالی در ادامه افزود: بیمارستان‌های سطح شهر تهران خصوصا مراکز دولتی و دانشگاهی از این پس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی میزبان سایر بیماران غیر کرونایی ضمن اجرای طرح غربالگری قبل از اعمال جراحی و روش‌های انتخابی خواهند بود.

 

**** رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط تهرانی‌ها

 

وی درباره آمار ۶۲ درصدی توجه مردم استان به پروتکل های بهداشتی،بیان داشت:

هفته پیش آمار رعایت پروتکل‌های بهداشتی مشاغل و مباحث مربوط به بازگشایی هوشمند نسبت به آمار متوسطه استانی کمی پایین‌تر بود.

 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در ادامه بیان داشت:

خوشبختانه از یکشنبه هفته پیش تا امروز با همکاری اصناف، مشاغل و با برنامه های بهداشت محیطی فشرده هر سه دانشگاه علوم پزشکی مستقر در تهران این آمار رو به افزایش است و قطعا تا هفته آینده هم به حد قابل قبولی خواهد رسید.

 

وی در ادامه اضافه کرد: البته در تهران دو مشکل در این زمینه وجود دارد که یکی از آنها گستردگی قابل توجه در استان تهران است.

برای مثال تنها در حوزه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ۴۵ هزار کارگاه وجود دارد؛بنابراین تعداد قابل توجه بخش کارگاهی و کارخانه‌ای استان تهران قابل مقایسه با هیچ استانی نیست.

 

***

 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در ادامه بیان داشت:

در تهران علاوه بر کارخانه‌ها و کارگاه‌های بزرگ، کارگاه‌های کوچک و خرد بخش زیادی از صنعت استان را تشکیل می‌دهند و معمولا فضای فیزیکی نسبتا کوچکی دارند و امکان اجرای پروتکل ها با شرایط سختگیرانه در آن ها کمی مشکل است و نیاز به ارتقای بهداشت حرفه ای و افزایش دانش کارفرمایی وجود دارد.

 

زالی در ادامه تاکید کرد: در حال بازنگری پروتکل هایی هستیم که در تناسب با شرایط فیزیکی کارگاه های ما باشند.

 

*** سفیر کرونا

 

وی ضمن قدردانی از افرادی که این پروتکل‌ها را رعایت کرده‌اند، گفت:

اگر یک فرد شاغل در حوزه صنعتی و کارگری به ملاحظات بهداشتی توجه نکند خود وی دچار آسیب شده و یا کارفرما دچار مشکل می‌شود، اما اگر در حال حاضر فرد شاغل به پروتکل‌های بهداشتی عمل نکند می‌تواند سفیر ویروس کرونا در بین اعضای خانواده و همچنین همکارانش باشد.

 

زالی در ادامه اضافه کرد: بنابراین خطر ناشی از عدم رعایت بهداشت فردی و حرفه ای مربوط به کرونا در مشاغل با سایر خطرات شغلی در گذشته کاملا متفاوت است و به بازنگری در رفتار شغلی و حرفه‌ای نیاز دارد.

 

*** فعالیت اصناف در شرایط کرونا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در پایان ضمن تشکر از برخی کارخانه‌ها و کارگاه‌های صنعتی، اظهار داشت:

برخی از این صنایع با راه‌اندازی سیستم‌های ایمنی و HSE برنامه‌های بسیار خوبی را تدوین طراحی کرده اند که برخی از آنها به دست ما رسیده و در حال همگون سازی این شیوه‌نامه‌ها هستیم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − شش =

کلید مقابل را فعال کنید