کد خبر:122580
پ
نبنزیا
نماینده روسیه در سازمان ملل:

دلیلی بر محدودیت تسلیحاتی ایران وجود ندارد

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد معتقد است دلیلی بر محدودیت تسلیحاتی ایران وجود ندارد.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد معتقد است دلیلی بر محدودیت تسلیحاتی ایران وجود ندارد.

 

*** دلیلی بر محدودیت تسلیحاتی ایران وجود ندارد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، واسیلی نبنزیا با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

ادعای آمریکا برای تمدید محدودیت تسلیحاتی ایران بسیار مضحک است و دلیلی نمی‌بینم که محدودیت تسلیحاتی بر ایران اعمال شود و محدودیت تسلیحاتی در ۲۷ مهرماه پایان خواهد یافت.

 

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد با تاکید بر اینکه این محدودیت، موقت بوده است، ادامه داد:

این مساله، تحت عوان ممنوعیت نبود بلکه روشی بود که ایران اجازه می‌یافت با رضایت شورای امنیت امکان صادرات و واردات سلاح را داشته باشد.

 

*** خروج آمریکا از برجام

 

نبنزیا در ادامه اضافه کرد:

می‌دانید برای اینکه از ابزار فراهم شده در برجام استفاده کنید، ابتدا باید یکی از مشارکت‌کنندگان در برجام باشید. آمریکا به طور موثر از ۲ سال پیش تا کنون مشارکت‌کننده برجام نبوده است.

 

وی در ادامه تاکید کرد:

اکنون آنها در می‌زنند و می‌گویند چند ثانیه صبر کنید، ما فراموش کردیم برخی کارها را در برجام انجام دهیم. اجازه دهید که برگردیم، آن را انجام خواهیم داد و خارج خواهیم شد. این مضحک است.

 

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد در پایان تصریح کرد:

برای استفاده از سیستم ماشه، شما باید مشارکت‌کننده در برجام باشید. ایالات متحده دقیقا ۲ سال پیش با افتخار اعلام کرد از آن خارج شده است و در را پشت سر خود بست.

 

*** توضیحات تکمیلی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۷ به طور رسمی اعلام کرد آمریکا دیگر مشارکت‌کننده برجام نیست و دستور داد تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا علیه مردم ایران را بازگردانند.

با گذشت ۲ سال از این اقدام تروریستی، اکنون مایک پمپئو وزیر نفرت دولت ترامپ در تفسیری خودخوانده مدعی شده است به عنوان مشارکت‌کننده قطعنامه ۲۲۳۱ است و حق دارد از مکانیسم ماشه برای تمدید محدودیت تسلیحاتی ایران استفاده کند.

این ادعا علاوه بر اینکه مخالف نص صریح قطعنامه است که در واقع بخشی از توافق هسته‌ای ایران محسوب می‌شود، با مخالفت بیشتر طرف‌ها به ویژه جمهوری اسلامی ایران مواجه شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − یک =

کلید مقابل را فعال کنید