کد خبر:122437
پ
کرونا
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد

جدیدترین آمار و اطلاعات موارد ابتلا به کرونا در ایران/ بهبودی بیش از چهار پنجم مبتلایان

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به جدیدترین آمار و اطلاعات موارد ابتلا به کرونا در ایران از بهبودی بیش از چهار پنجم مبتلایان به این بیماری خبر داد.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به جدیدترین آمار و اطلاعات موارد ابتلا به کرونا در ایران از بهبودی بیش از چهار پنجم مبتلایان به این بیماری خبر داد.

 

*** جدیدترین آمار و اطلاعات موارد ابتلا به کرونا در ایران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کیانوش جهانپور درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور، اظهار داشت:

در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ۲۵ اردیبهشت بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاههای علوم پزشکی هزار و ۸۰۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۱۱۴ هزار و ۵۳۳ نفر رسید.

 

وی در ادامه افزود:

در طول ۲۴ ساعت گذشته ۷۱ بیمار دیگر مبتلا به کووید-۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و از زمان شیوع این بیماری در کشور تاکنون ۶ هزار و ۸۵۴ نفر جان خود را از دست داده اند.

 

*** بهبودی ۹۰ هزار و ۵۳۹ نفر

 

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در ادامه بیان کرد:

بر اساس این گزارش‌ها تاکنون ۹۰ هزار و ۵۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در کشور بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند و همچنین ۲ هزار و ۷۵۸ نفر از این بیماران نیز در وضعیت شدید این بیماری و به نوعی بحرانی تحت مراقبت قرار دارند که امیدواریم شفا پیدا کنند.

تاکنون ۶۴۳ هزار و ۷۷۲ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در ۱۲۶ آزمایشگاه کشور انجام شده است.

 

*** اعمال محدودیت در خوزستان

 

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت در ادامه اضافه کرد:

با توجه به بیماریابی گسترده که در کشور انجام می‌شود با وضعیت مشابه روزهای گذشته، به جز استان خوزستان مواجه هستیم. استان خراسان شمالی هم ممکن است در وضعیت هشدار باشد. آنچه امروز در آمارها وجود داشت و اگر این روند ادامه پیدا کند، خراسان شمالی هم ممکن است به وضعیت خوزستان دچار شود.

وی در ادامه اضافه کرد:

محدودیت‌هایی در خوزستان ایجاد شده و در روزهای آتی نتیجه آن را می‌بینیم. امیدواریم مردم در استان خوزستان، نکات بهداشتی و فاصله گذاری‌ها و محدودیت‌ها را رعایت کنند تا مسیر برای کاهش موارد ابتلای جدید هموارتر شود.

 

*** بهبودی بیش از جهار پنجم مبتلایان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی وزارت بهداشت در پایان، اظهار اشت:

امیدواریم استان خراسان شمالی هم هشدارها را جدی بگیرد و در روزهای آتی اخبار بهتری از این استان داشته باشیم.

بیش از چهار پنجم مبتلایان به ویروس کرونا در کشور ما بهبود یافته‌اند که عدد قابل توجهی است.

اگر ثبات یا نزول تدریجی در برخی استان‌ها را اعلام می‌کنیم به معنی عادی شدن شرایط نیست. حفظ این شرایط و ارتقای آن به رعایت نکات بهداشت عمومی و فردی و فاصله گذاری‌ها و پروتکل‌ها نیاز دارد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید