کد خبر:122711
پ
جهش تولید
معاون امور صنایع وزارت صنعت:

تشریح مصوبات کمیته خودرو/ پارکینگ‌ها حق پذیرش خودرو بدون پلاک را ندارند

معاون امور صنایع وزارت صنعت در نشست کمیته خودرو ضمن تشریح مصوبات این نشست اعلام کرد پارکینگ‌ها حق پذیرش خودرو بدون پلاک را ندارند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت در نشست کمیته خودرو ضمن تشریح مصوبات این نشست اعلام کرد پارکینگ‌ها حق پذیرش خودرو بدون پلاک را ندارند.

 

*** تشریح مصوبات کمیته خودرو

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مهدی صادقی نیارکی با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

در این نشست مدیریت عرضه خودرو با هدف حذف بسترهای سوداگری مورد بررسی قرار گرفت و علاوه بر افزایش عرضه خودرو توسط خودروسازان، محدودیت هایی برای جلوگیری از حضور دلالان برای ثبت نام خرید خودرو در نظر گرفته شد.

 

معاون امور صنایع وزارت صنعت با تشریح سرفصل مهمترین مصوبات کمیته خودرو، بیان کرد:
در جلسه امروز علاوه بر تعیین تکلیف در حوزه مدیریت تقاضا، روش های فروش، نحوه ثبت نام فروش فوق العاده و نحوه ثبت نام پیش فروش و مشارکت در تولید خودرو مورد بررسی قرار گرفت.

 

*** پارکینگ‌ها حق پذیرش خودرو بدون پلاک را ندارند

 

وی در ادامه از اتخاذ تصمیماتی در خصوص عدم خروج خودرو بدون پلاک از خودروسازی و تعیین تکلیف وضعیت خودروهای احتکارشده در پارکینگ ها خبرداد و گفت:
محدودیت‌هایی برای خودروهای فاقد پلاک که در پارکینگ ها قراردارند درنظر گرفته شد و بر همین اساس پارکینگ‌ها حق پذیرش خودرو بدون پلاک را ندارند.

 

*** اعمال محدودیت‌های جدید

 

صادقی نیارکی در بخش دیگری از سخنانش از اعمال محدودیت‌های جدید برای متقاضیان خودرو خبرداد و گفت:
۴ مولفه در موقع ثبت نام باید توسط متقاضیان رعایت شود، هر کدملی فقط یک خودرو می تواند بخرد و در موقع ثبت نام کارت ملی، گواهی نامه، حساب بانکی و سیم کارت باید به نام شخص متقاضی ثبت نام باشد و در صورت مهیا نبودن هر یک از این شرایط امکان ثبت نام برای شخص فراهم نخواهد شد.

 

وی در ادامه اضافه کرد: همچنین متقاضی باید سن بالای ۱۸ سال و گواهینامه رانندگی داشته باشد و در ۳۶ ماه گذشته از هیچ یک از خودروسازان خودرویی دریافت نکرده باشد.

 

*** رهن سند در فروش فوق‌العاده

 

نیارکی با اشاره به اینکه در فروش فوق‌العاده سند یکسال در رهن باقی می‌ماند، افزود:
هیچ کدام از قراردادها امکان صلح نخواهد داشت تا مصرف کننده واقعی وارد فرآیند ثبت نام بشود.

 

*** لغو گارانتی

 

معاون امور صنایع وزارت صمت در پایان موضوع دیگر را گارانتی دانست و گفت:
اگر خودرویی از شرکت تحویل گرفته بشود و ظرف سه ماه برای سرویس اولیه مراجعه نکند گارانتی آن لغو خواهد شد و شرکت خودروساز حق ارایه سرویس به این خودرو را نخواهد داشت.

 

*** افراد حاضر در نشست

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نمایندگانی از نهادهای نظارتی و دادستانی کل کشور، سازمان حمایت‌ مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، معاونت بازرگانی داخلی، ایدرو، خودروسازان‌ و انجمن خودروسازان برگزارشد،

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید