کد خبر:122761
پ
صندوق‌های ETF
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد

رشد ۸۰ درصدی صندوق‌های ETF در ۱۵ روز

با توجه به رشد ۸۰ درصدی صندوق‌های ETF در ۱۵ روز گذشته، آخرین فرصت سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها تا پایان روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت می‌باشد.

با توجه به رشد ۸۰ درصدی صندوق‌های ETF در ۱۵ روز گذشته، آخرین فرصت سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها تا پایان روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت می‌باشد.

 

*** ارزش واقی هر صندوق

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رشد قیمت هر واحد صندوق ETF دولت در پایان معاملات ۲۸ اردیبهشت حدود ۸۰ درصد بود، این بدین معناست که ارزش واقعی هر واحد که ۱۰ هزار تومان به فروش می‌رسد، معادل ۱۸ هزار تومان است.

 

*** نحوه سرمایه‌گذاری

 

مردم می‌توانند از طریق کارگزاران بازار سرمایه و یا از طریق ۱۴ بانک منتخب، حضوری یا غیر حضوری نام نویسی کنند.

کسانی که در این زمان کد بورس داشته باشند، از طریق کارگزاری‌های خود می‌توانند سهام خریداری کنند و همچنین از طریق سامانه‌های مورد نظر در این زمینه هم استفاده کنند.

برای پذیره‌نویسی این صندوق‌ها نیازی به کد بورسی نیست و از طریق درگاه‌های حضوری و غیرحضوری بانک‌ها می‌توانند اقدام کنند.

داشتن حساب برای تمام متقاضیان صندوق‌های ETF اجباری نیست. تمام افرادی که دارای کد ملی ایرانی هستند، برای پذیره نویسی این صندوق‌ها می‌توانند مشارکت کنند.

 

*** مبلغ لازم برای پذیره‌نویسی

 

کف سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها ۱۰ هزار تومان و سقف آن دو میلیون تومان است. افراد می‌توانند به دفعات تا سقف دو میلیون تومان در این صندوق‌ها سهام خریداری کنند، مردم تنها تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت فرصت دارند تا سهام عرضه شده را خریداری کنند.

 

*** زمان معامله در بورس

 

پس از پایان پذیره‌نویسی اطلاعات از بانک‌ها را جمع‌آوری شده و پس از یک هفته واحدهای تخصیص یافته به هر خریدار را اعلام می‌‌شود. اگر بیش از حد پدیره‌نویسی شده باشد هم بعد از یک هفته معلوم و پول مردم برگشت داده می‌شود.

بعد از دو ماه از پایان پذیره‌نویسی، واحدهای این صندوق‌ها در بورس قابل معامله است. دو ماه برای کسانی که کد بورسی ندارند، فرصت برای دریافت این کد است.

 

*** ریسک پایین سرمایه‌گذاری در صندوق‌های ETF

 

به گزارش خبرگزاری سروش، یکی دیگر از قابلیت‌های این صندوق‌ها، ریسک سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها بسیار کمتر است. اشخاص حقوقی در این پذیره‌نویسی نمی‌توانند مشارکت کنند اما، بعد از دو ماه اشخاص حقوقی می‌توانند سهام این صندوق‌ها را خریداری کنند.

دولت تا پایان برنامه ششم مدیریت این صندوق‌ها را برعهده دارد و هر کسی که بیش از یک دهم درصد از این واحدهای صندوق داشته باشد می‌تواند در مجمع شرکت کند و حق تصمیم‌گیری دارد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید