کد خبر:122779
پ
کرونا
رئیس مجلس:

هیئت تطبیق مصوبات به تصمیمات حقوقی کشور قوام بخشید

رئیس مجلس در آخرین جلسه هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین تاکید کرد این هیئت به تصمیمات حقوقی کشور قوام بخشید.

رئیس مجلس در آخرین جلسه هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین تاکید کرد این هیئت به تصمیمات حقوقی کشور قوام بخشید.

 

** هیئت تطبیق مصوبات به تصمیمات حقوقی کشور قوام بخشید

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علی لاریجانی در این جلسه با تشکر از اعضا و کارشناسان این هیات، گفت:

در این مدت برای شما زحمت زیادی ایجاد کردیم زیرا شما در بخش‌های دیگر مشغول کارهای مهمی بودید اما برای بحث تطبیق مصوبات با قوانین به ما مشاوره دادید.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با تشکر از رئیس هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین، افزود:

اینجانب به آرا و اعضای هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین اعتماد کامل داشتم زیرا وقتی آراء شما را بررسی می‌کردم مشخص بود که موضوعات را از جوانب مختلف بررسی کرده و دقت نظر داشتید به همین دلیل بود که اعتماد کاملی به نظرات کارشناسی شما پیدا کردم.

 

*** اعتماد رئیس مجلس به اعضا هیئت

 

لاریجانی با تاکید بر اینکه شما کار عمیق حقوقی انجام دادید، ادامه داد:

طرح این پیشنهاد که اقدامات شما به عنوان پشتوانه حقوقی در کشور مدنظر قرار گیرد کاملا صحیح است؛ زیرا با این اقدام شاهد وحدت رویه در نظام حقوقی کشور خواهیم بود که برای دانشگاه‌ها و بخش های حقوقی موثر است.

 

رئیس مجلس با اشاره به اظهارات اسماعیلی درباره به روزرسانی بررسی مصوبات دولت، این اقدام را ارزشمند برشمرد و ادامه داد:

اوایل مجلس هشتم مشاهده کردم که فواصل زمانی زیادی در تصمیم‌گیری‌ها داریم که این موضوع را نقصی بزرگ می‌دانستم زیرا وقتی به برخی آئین نامه‌ها بعد از دو سال یا بیشتر رأی داده می‌شود عملا خاصیت خود را از دست می‌دهند؛ این‌ها اشکالاتی بود که شما با همت خود در به روزرسانی رفع و خدمت بزرگی به بخش حقوقی کشور کردید که اقدام ماندگاری است.

 

*** مدارا داشتن استحکام فکری و اعتماد قلبی می‌خواهد

 

لاریجانی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه فعالیت هیات تطبیق مصوبات با قوانین به عنوان سنتی ماندگار در مجالس آینده ادامه پیدا کند، گفت: اقدام شما به استحکام تصمیمات حکمرانی کمک می کند.

 

رئیس مجلس در ادامه اضافه کرد:

اینکه عنوان شد در جلسات هیات افراد با اختلاف آراء از جهات سیاسی حضور داشتند، نشان از قابلیت بالای جمع دارد؛ مدارا داشتن قابلیت می‌خواهد. باید افراد استحکام فکری و اعتماد قلبی داشته باشند تا پدیده مدارا بر آن‌ها بنشیند زیرا این پدیده بر هر کسی نمی نشیند.

اگر در جلسات با نظرات مختلف همدیگر را تحمل کردیم تا نتیجه درستی ایجاد شود نشان از بلوغ ارزشمند همه اعضا دارد که ما این را در هیات تطبیق شاهد بودیم.

 

*** اهدای لوح

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس مجلس در پایان جلسه با تشکر ویژه از اسماعیلی به عنوان رئیس هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین لوح تقدیری را تقدیم وی کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید