کد خبر:122752
پ
جهش تولید
معاون امور صنایع وزارت صنعت:

واگذاری قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت/ ارائه فرصت برابر به همه متقاضیان واجد شرایط در شیوه جدید فروش خودرو

معاون امور صنایع وزارت صنعت با اشاره به ارائه فرصت برابر به همه متقاضیان واجد شرایط در شیوه جدید فروش خودرو اعلام کرد قیمت‌گذاری خودرو بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار به شورای رقابت واگذار شده است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت با اشاره به ارائه فرصت برابر به همه متقاضیان واجد شرایط در شیوه جدید فروش خودرو اعلام کرد قیمت‌گذاری خودرو بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار به شورای رقابت واگذار شده است.

 

*** واگذاری قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مهدی صادقی نیارکی در رسانه ملی با اعلام این مطلب، اظهار اشت:

قیمت‌گذاری خودرو بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار به شورای رقابت واگذار شده است که البته باید اصلاح قیمتها نیز با یک نرخ منطقی و واقعی اتفاق بیفتند تا حاشیه بازاری وجود نداشته باشد.

 

معاون امور صنایع وزارت صنعت در ادامه اضافه کرد:

باید منتظر بمانیم تا خودروهایی که مشمول تعیین قیمت هستند از سوی شورای رقابت اعلام شوند تا خودروسازان بتوانند بر اساس این دستورالعمل و قیمت‌های مرکز ملی رقابت اقدام لازم انجام دهند.

 

*** عدالت در توزیع خودرو

 

وی در خصوص برنامه‌های کنترل بازار نیز بیان کرد:

در کمیته خودرو که ذیل ستاد تنظیم بازار است، تصمیماتی را در راستای تنظیم بازار خودرو از لحاظ نحوه فروش خودرو و نحوه ثبت‌نام با هدف عدالت در توزیع و واقعی کردن تقاضا اتخاذ کردیم.

 

وی در خصوص این محدودیت‌ها ادامه داد:

صرفا هر کدملی مربوط به افراد بالای ۱۸ سال می تواند خرید داشته باشد و متقاضی در ۳۶ ماه گذشته نباید از هیچ کدام از خودروسازان خرید کرده باشد و اگر خودروهای موجود تا ۳ ماه برای سرویس اولیه ( گارانتی) مراجعه نداشته باشد گارانتی آنها لغو می شود.

 

*** سیاست اصلی واقعی‌کردن طرف تقاضا است

 

معاون امور صنایع وزارت صنعت در ادامه تصریح کرد:

سیاست وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار واقعی کردن طرف تقاضا است و البته باید اصلاح قیمت ها نیز با یک نرخ منطقی و واقعی اتفاق بیفتند تا حاشیه بازاری وجود نداشته باشد و مجموعه سیاست‌ها سبب عدالت در توزیع و کاهش تقاضا می‌شود.

 

*** ارائه فرصت برابر به همه متقاضیان واجد شرایط در شیوه جدید خرید خودرو

 

صادقی نیارکی در ادامه اضافه کرد:

در شیوه‌های جدید توزیع و فروش خودرو فرصت برابر به همه متقاضیان واجد شرایط داده می شود و اطلاعیه های فروش فوق العاده خودرو نیز بزودی منتشر خواهد شد.

 

*** زمان تحویل خودرو

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون امور صنایع وزارت صنعت در پایان، اظهار داشت:

تحویل خودرو در فروش فوق العاده سه ماهه و در پیش فروش یکساله خواهد بود و با مشارکت در تولید یکساله و دوساله زمینه حضور متقاضیان را در یک فضای عادلانه و با رعایت حقوق مصرف کنندگان ایجاد می‌کنیم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید