کد خبر:122796
پ
روحانی
رئیس‌جمهوری تاکید کرد

دیدار رئیس‌جمهوری با جمعی از فعالان و نخبگان سیاسی/ برای آینده کشور باید به دنبال حزب باشیم

رئیس‌جمهوری در دیدار با جمعی از فعالان و نخبگان سیاسی تاکید کرد برای آینده کشور باید به دنبال حزب باشیم.

رئیس‌جمهوری در دیدار با جمعی از فعالان و نخبگان سیاسی تاکید کرد برای آینده کشور باید به دنبال حزب باشیم.

 

*** نقش رهبر معظم انقلاب در شرایط کرونا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حسن روحانی در این دیدار با اشاره به موفقیت‌ها و دستاوردهایی که در زمینه مبارزه با کرونا به دست آمده، گفت:

بی تردید در این عرصه اگر حمایت رهبر معظم انقلاب از دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا نبود، قطعاً نمی‌توانستیم به موفقیت‌های کنونی دست پیدا کنیم.

 

رئیس‌جمهوری در ادامه اضافه کرد:

از همان ابتدای شیوع کرونا در شورای عالی امنیت ملی، مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را هم‌راستای مصوبات شورای عالی امنیت ملی در نظر گرفتیم و مقام معظم رهبری نیز آن را تایید کردند و ایشان کاملا اشراف داشتند که شرایط کشور ویژه است و تعبیری که در خصوص مصوبات ستاد ملی کرونا داشتند، مبنی بر اینکه هر چه ستاد ملی مدیریت و مبارزه کرونا تصمیم بگیرد همان را عمل خواهند کرد، در موفقیت اقدامات این ستاد بسیار حائز اهمیت بود.

 

*** تعامل مردم و دولت در بحران کرونا

 

وی در ادامه نشان کرد:

در مقابله با کرونا، به هیچ عنوان از قوه قهریه استفاده نشد و صرفاً با توصیه به مردم و همدلی و همراهی مردم توانستیم امور را به پیش ببریم و مردم نیز در این زمینه نجابت، همراهی و بینش بالایی از خود نشان دادند.

 

رئیس‌جمهوری با اشاره به اهمیت سرمایه اجتماعی و تقویت آن گفت:

موضوع کرونا نشان داد که نظام از سرمایه اجتماعی بالایی برخوردار است و مردم در روزهای خطر و حادثه همراهی بالایی از خود نشان می‌دهند.

 

*** اقدامات دولت یازدهم در زمینه بهداشت و درمان

 

روحانی با اشاره به اقدامات دولت یازدهم در زمینه بهداشت و درمان و اجرای طرح تحول سلامت، توسعه فضای مجازی و شبکه ملی اطلاعات و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار کرد:

اقداماتی که در طول دولت یازدهم در این سه حوزه انجام شد موجب شده که در مواجهه با کرونا حتی در زمینه تخت‌های ویژه بیمارستانی و امکانات و تجهیزات درمانی و پزشکی کمبودی نداشته باشیم.

 

رئیس‌جمهوری در ادامه اضافه کرد:

همچنین اقدامات دولت یازدهم در توسعه فضای مجازی و ارتباطات باعث شده که در این ایام با استفاده از فضای مجازی بتوانیم نیازهای مردم را به ویژه در زمینه آموزش و کسب و کار تا حدود زیادی پاسخگو باشیم.

 

وی خاطرنشان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان نیز در این ایام فعالیت‌ها و دستاوردهای بزرگی داشتند و بسیاری از محصولات آنها در تولید کیت‌های تشخیصی، ونتیلاتور و ماسک ان.۹۵ نه تنها نیازهای داخلی کشور را تأمین می‌کند بلکه از قدرت صادرات این محصولات نیز برخوردار شده ایم.

بی تردید اقدامات دولت در زمینه طرح تحول سلامت، توسعه شبکه ملی اطلاعات و شرکت‌های دانش‌بنیان و نیز توجه به بخش کشاورزی و خودکفایی در بسیاری از محصولات بود که ‌توانستیم کرونا را مدیریت و کنترل کنیم.

 

روحانی ادامه داد: امروز با توجه به اقداماتی که انجام شده به جایی رسیده‌ایم که در عرصه جهانی سربلند هستیم و بسیاری از قضاوت‌هایی که بدخواهان ملت ایران انجام می‌دادند خود به خود خنثی گردید.

 

*** عرضه سهام بنگاه‌های دولتی در آینده‌ای نزدیک

 

وی با اشاره به حمایت دولت از بورس و عرضه سهام بسیاری از بنگاه‌های دولتی در بورس در آینده نزدیک اظهار کرد:

اگرچه بورس از فراز و نشیب برخوردار است اما مدیریت هم می‌شود و با عرضه‌هایی که انجام خواهد شد تحول بزرگی در بورس ایجاد خواهد شد و بازار سرمایه رونق پیدا می‌کند.

 

*** برای آینده کشور باید به دنبال حزب باشیم

 

رئیس‌جمهوری در پایان با تأکید بر اهمیت وجود حزب در کشور، اظهار کرد:

معتقدم که برای آینده کشور باید به دنبال حزب باشیم و اگر بخواهیم نظام پایدار بماند و تقویت شود، باید دو سه حزب اصلی در کشور ایجاد شود تا به تناوب کشور را اداره کنند.

 

*** محورهای اصلی جلسه

 

به گزارش خبرگزاری سروش، ضرورت مهار رشد نقدینگی، آموزش عمومی مردم در بازار سرمایه، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، توجه به وکیل خانواده و بیمه وکالت، اجرای کامل حقوق شهروندی، تداوم سیاست‌های برجامی و سیاست‌ تعامل با جهان، تلاش برای رفع موانع تولید، تقویت بازار بورس، توسعه شفافیت و حسابرسی، تقویت اعتماد مردم به بازار سرمایه، توجه به اقتصاد دیجیتال و ایجاد کسب و کارهای نو، استفاده از ظرفیت زنان و جوانان، عادلانه کردن سهام عدالت و پرداخت این سهام به اقشار ضعیف و کسانی که آن را دریافت نکردند، تقویت سرمایه اجتماعی و سرمایه نمادین، رفع عوامل کاهش مشارکت مردم در انتخابات، حمایت از طبقه متوسط جامعه و جلب رضایت آنان و توجه به توسعه ارز دیجیتال، از جمله محورهای اصلی سخنان فعالان و نخبگان سیاسی در این دیدار بود.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید