کد خبر:122887
پ
ماه مبارک رمضان
سرپرست وزارت صنعت خبر داد

تشکیل کارگروه پیگیری طرح‌های توسعه‌ای در وزارت صنعت

سرپرست وزارت صنعت از تشکیل کارگروه پیگیری طرح‌های توسعه‌ای در این وزارتخانه خبر داد.

سرپرست وزارت صنعت از تشکیل کارگروه پیگیری طرح‌های توسعه‌ای در این وزارتخانه خبر داد.

 

*** تشکیل کارگروه پیگیری طرح‌های توسعه‌ای در وزارت صنعت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حسین مدرس خیابانی با اعلام این خبر، اظهار داشت:

این کارگروه ماموریت دارد تا با محوریت دو سازمان توسعه‌ای (ایدرو و ایمیدرو) و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، به صورت هفتگی به پایش و رفع موانع پیش روی طرح های اولویت‌دار صنعتی و معدنی کشور بپردازد.

 

سرپرست وزارت صنعت در ادامه افزود:

پیرو جلسه برگزار شده در وزارت کشور مبنی بر پیگیری طرح‌های توسعه‌ای شرق و غرب کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت کارگروه ویژه‌ای را مامور کرد تا با رویکردهای اعلام شده از سوی وزارت کشور و با محوریت دو سازمان توسعه‌ای ایدرو و ایمیدرو و نیز سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، به صورت هفتگی به بررسی میزان پیشرفت طرح‌ها و پروژه‌های اولویت‌دار و رفع موانع آنها بپردازد.

 

*** حمایت بانک صنعت و معدن در اجرای پروژه‌ها

 

مدرس خیابانی در ادامه بیان داشت:

در اولین جلسه این کارگروه، مصوب شد تا دو طرح اولویت‌دار این وزارتخانه از جمله تولید چادر مشکی و تولید تایر خودروهای سنگین، با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های تشکل‌های تولیدی مرتبط و نهادهای عمومی از جمله آستان قدس رضوی، بنیاد مستضعفان، وزارت دفاع و قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) مورد پیگیری ویژه قرار گرفته و مراحل پیشرفت اجرای پروژه، به صورت هفتگی پایش و گزارش شود.

 

وی در ادامه تصریح کرد: بانک صنعت و معدن به عنوان یک بانک تخصصی، در کنار این کارگروه قرار خواهد گرفت تا بتواند حمایت‌های مالی لازم از اجرای این پروژه‌ها را صورت دهد.

 

*** پیوند دو سازمان توسعه‌ای به منظور اجرای پروژه‌های اولویت‌دار صنعتی و معدنی

 

مدرس خیابانی با بیان اینکه توجه به اجرای پروژه‌های اولویت‌دار در استان‌های مرزی از جمله رویکردهای حائز اهمیت در این کارگروه است، اضافه کرد:

بر این اساس، تلاش خواهد شد تا پیوند مستحکمی میان دو سازمان توسعه‌ای ایدرو (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) و ایمیدرو( سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) برای مشارکت در اجرای طرح‌های اولویت‌دار برقرار شود.

 

وی در ادامه افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت مصمم است تا علاوه بر تمرکز بر موضوعات اولویت‌دار امروز کشور، از روند توسعه نیز غافل نشده و امور توسعه‌ای را نیز به موازات توجه به مسائل روز حوزه‌های صنعتی، معدنی و تجاری پیش برد.

 

*** برگزاری جلسه ویژه

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان، خاطرنشان کرد:

ظرف هفته‌های آینده، جلسات ویژه‌ای با هیات عامل ایمیدرو، ایدرو و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی برگزار خواهد شد تا بتوان پروژه‌های اولویت‌دار بخش‌های مختلف صنعتی، معدنی و تولیدی کشور را عملیاتی کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید