کد خبر:122898
پ
سیاست‌های آمریکا
سخنگوی وزارت امور خارجه:

تحریم‌های جدید علیه ایران نشانه ضعف و سردرگمی آمریکا است

سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم‌کردن تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران معتقد است این تحریم‌ها نشانه ضعف و سردرگمی سران این کشور است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم‌کردن تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران معتقد است این تحریم‌ها نشانه ضعف و سردرگمی سران این کشور است.

 

*** تحریم‌های جدید علیه ایران

 

ه گزارش خبرگزاری سروش، سیدعباس موسوی با اعلام این مطلب، اظهار اشت:

اعتیاد رژیم ایالات متحده به وضع تحریم، نشان دهنده رفتار غیرقانونی و خودسرانه این کشور علیه تمامیت نظم و حقوق بین‌الملل بوده و نهادها و مقامات قانونی دولت‌های مستقل را هدف سیاست‌های خصمانه خود قرار می‌دهد.

تحریم بی‌حاصل، تکراری و کور رژیم ایالات متحده آمریکا علیه وزیر کشور، فرمانده نیروی انتظامی و سایر مقامات کشورمان نشانه ضعف، استیصال و سردرگمی رژیم آمریکا است که بر اساس توهمات همیشگی و تحت تاثیر مشاورانی کم مایه و در واکنش به ناکامی های این رژیم در مقابل اراده پولادین دولت و ملت ایران صورت می‌گیرد.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه افزود:

تحریم اخیر نیز در شمار نقض‌های فاحش قطعنامه ۲۳۳۱ شورای امنیت ملل متحد و تعهدات آن دولت ذیل حقوق بین‌الملل عام محسوب می‌شود و جامعه بین‌المللی باید ایالات متحده را در مقابل این نقض‌های فاحش پاسخگو سازد.

 

*** تحریم بسیاری از کشورها از سوی آمریکا

 

موسوی در ادامه بیان اشت:

ایالات متحده با وضع و اجرای چنین تحریم‌هایی، نزاکت‌های ریشه‌دار عرفی و بین المللی را نادیده انگاشته و به طور مستقیم افراد و نهادهایی را تحت تحریم قرار داده که با نظم و امنیت ملت ایران و در تصویری بزرگتر با امنیت منطقه ممزوج است.

 

*** ناکارآمدی تحریم‌های گذشته

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان، اظهار داشت:

افزودن نام نهادها و مقامات ارشد کشوری، قضایی و انتظامی ایران در لیست تحریم‌ها نشانه ناکارآمدی کامل تحریم‌های گذشته آمریکا است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید