کد خبر:122935
پ
زنگنه
وزیر نفت:

پیشتازی ایران نسبت به قطر در برداشت گاز

وزیر نفت از پیشتازی ایران در مقایسه با قطر در برداشت روزانه گاز از میدان مشترک پارس جنوبی خبر داد.

وزیر نفت از پیشتازی ایران در مقایسه با قطر در برداشت روزانه گاز از میدان مشترک پارس جنوبی خبر داد.

 

*** قابلیت برداشت ۸۰۰ میلیون مترمکعب گاز ترش

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بیژن زنگنه درباره این موضوع که پایان بخش دریایی پارس جنوبی به چه معناست، اظهار کرد: بدان معناست که تمام سکوهای این میدان مشترک گازی نصب و تمام خطوطی که گاز را از دریا و سکوها به خشکی می‌آورند، عملیاتی شده‌ است.

وی با بیان اینکه با تکمیل ۲۷ فاز متعارف پارس جنوبی نزدیک ۸۰۰ میلیون مترمکعب گاز ترش از این میدان قابل برداشت است، افزود: این گاز پس از ارسال به پالایشگاه و شیرین‌سازی به شبکه سراسری تزریق می‌شود و همچنین بخشی ازآن به عنوان خوراک پتروشیمی استفاده می‌شود.

 

*** برداشت ۷۰۰ میلیون متر مکعب گاز

 

وزیر نفت درباره مقدار برداشت ایران و قطر از این میدان مشترک، اظهار کرد: ایران هم‌اکنون روزانه ۷۰۰ میلیون مترمکعب گاز از این میدان مشترک برداشت می‌کند که تا پایان سال ۵۰ میلیون مترمکعب به این مقدار افزوده می‌شود.

 

*** برنامه‌های محرمانه وزارت نفت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر نفت درباره اینکه این وزارتخانه با توجه به افت قیمت نفت و کاهش درآمدهای نفتی چه برنامه‌ای برای گذشتن از سد تحریم دارد، اظهار کرد:

همیشه گفتم ما خیلی برنامه‌های تحریم‌‌شکنی را نمی‌گوییم.

تلاشمان این است کارهایمان را انجام دهیم و با تمام قدرت و احساس مسئولیت در مقابل دشمنی که ظالمانه و غیرقانونی به حقوق ما تجاوز کرده، ایستاده‌ایم.

ما از تمام امکانات‌مان برای صادرات نفت، فرآورده‌های نفتی و صادرات محصولات پتروشیمی استفاده می‌کنیم.

و در این زمینه کوتاهی نخواهیم کرد و کارمان را با قدرت انجام می دهیم، اجازه بدهید بیشتر از این در این باره توضیح ندهم زیرا فقط ملت ایران حرف‌های من را نمی‌شنوند و دشمنان هم می‌شنوند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید