کد خبر:122962
پ
بانک مرکزی
بر اساس اعلام بانک مرکزی:

بانک‌ها موظف به دریافت سفارش فروش سهام عدالت شدند

روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد بانک‌ها موظف به دریافت سفارش فروش سهام عدالت هستند.

روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد بانک‌ها موظف به دریافت سفارش فروش سهام عدالت هستند.

 

*** مکلف‌‌شدن بانک‌ها به دریافت سفارش فروش سهام عدالت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی مکلفند به نمایندگی از شرکت‌های کارگزاری با انعقاد قرارداد نسبت به دریافت سفارش فروش سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی متعلق به دارندگان سهام عدالت اقدام کنند.

 

با توجه به نقش و جایگاه پراهمیت و برجسته نظام بانکی در تسهیل اجرا و پیشبرد سیاست‌های کلان کشور درخصوص سهام عدالت، در جلسه ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ شورای عالی بورس و اوراق بهادار با نظر مثبت و حمایت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تصویب شد:

 

«بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی مکلفند به نمایندگی از شرکت‌های کارگزاری با انعقاد قرارداد نسبت به دریافت سفارش فروش سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی متعلق به دارندگان سهام‌عدالت اقدام کنند و در صورت نیاز به کارگزاری مربوطه ارائه دهند».

 

همچنین ضروری است بانک‌ها، اقدامات و تمهیدات لازم را به قید فوریت در خصوص دریافت سفارش فروش سهام متعلق به دارندگان سهام‌عدالت از تاریخ ۶ خرداد ماه ۱۳۹۹ مطابق دستورالعمل اجرایی، انجام دهند.

 

*** فروش سهام

 

به گزارش خبرگزاری سروش، براساس اعلام وزیر امور اقتصادی و دارایی سهامداران از روز سه‌شنبه هفته جاری یعنی از روز ششم خرداد ماه می‌توانند با مراجعه به بانک‌ها فرم فروش سفارش فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت خود را تکمیل کنند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید