کد خبر:123323
پ
آزادسازی ماسک
رئیس‌جمهوری:

الزام ارائه گزارش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به‌ طور منظم به دارندگان سهام

رئیس‌جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی از الزام ارائه گزارش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به ‌طور منظم به دارندگان سهام خبر داد.

رئیس‌جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی از الزام ارائه گزارش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به ‌طور منظم به دارندگان سهام خبر داد.

 

*** توجه به حقوق دارندگان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، یکصد و چهلمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز سه شنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری تشکیل شد.

در این جلسه گزارشی از فرایند آزاد سازی سهام عدالت و حق تصمیم گیری دارندگان این نوع سهام در زمینه چگونگی استفاده از سهام خود در شکل مدیریت یا فروش از طریق بانک‌ها ارائه شد.

 

رییس جمهوری بر لزوم توجه به حقوق دارندگان سهام عدالت و برخورداری آنان از حق مدیریت در فروش، ‌تبدیل دارایی و نگهداری آن تاکید کرد و گفت:

باید با اطلاع رسانی کامل و آشنا کردن صاحبان سهام عدالت با حقوقشان، ‌امکان تصمیم‌گیری آگاهانه آنان دراین زمینه فراهم شود.

 

*** گزارش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی

 

در این جلسه همچنین در خصوص نحوه تشکیل و فعالیت شرکت های سرمایه گذاری استانی و ادامه فعالیت آنان گزارشی ارائه شد.

روحانی در خصوص شفافیت شرکت‌های سرمایه‌گذاری تاکید کرد: شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی باید با شفافیت کامل مدیریت رقابتی لازم را بدست آورند و به طور منظم به دارندگان سهام گزارش دهند.

 

*** گزارشی از بازار بورس

 

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی ودارایی نیز از برنامه واگذاری شرکت‌های دولتی و زیرمجوعه بانک‌های دولتی در بازار بورس گزارش داد.

رییس جمهوری نیز خواستار سهولت بیشتر در امر واگذاری سهام و تداوم برنامه های خصوصی سازی در جهت کاهش حضور دولت و مردمی کردن اقتصاد شد.

 

*** حمایت از بازار سرمایه

 

در این جلسه پیشنهاد و طرحهای ارائه شده از جانب اقتصاد دانان و مراکز تحقیقاتی کشور درباره مدیریت عرضه و تقاضا در بورس مطرح و بررسی شد.

 

روحانی در این‌ خصوص تاکید کرد:

عرضه منظم و موزون سهام دولت به شکل‌های متنوع به صورت صندوق‌های قابل معامله و چه به صورت مستقیم در اشکال بلوکی و خرد باید ادامه یابد و همه روش‌های لازم برای تسریع وتسهیل ورود شرکت‌ها به بورس مورد استفاده قرار گیرد و دراین زمینه به طور خاص از مشوق‌های مالیاتی نیز استفاده شود. براین اساس همچنین قرار شد صندوق‌های پروژه برای تامین مالی طرح‌های بزرگ از طریق بازار سرمایه مورد حمایت قرار گیرند.

 

*** اجرای قانون در زمینه تامین مالی

 

وی توصیه کرد با اجرای کامل قانون در زمینه تامین مالی صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری از محل منابع داخلی اعم از سود حاصل از دارایی‌ها و فروش دارایی‌های خود در امر پذیرش شرکت‌ها در بورس برای افزایش عمق بازار سرمایه تلاش شود.

همچنین تسهیل افزایش سرمایه شرکت‌ها از محل صرف سهام از دیگر موارد مورد تاکید جلسه ستادهماهنگی اقتصادی دولت بود.

 

*** دستور رئیس جمهور به وزیر اقتصاد

 

به گزارش خبر گزاری سروش، رئیس‌جمهور در پایان از وزارت اموراقتصادی و دارایی خواست با کمک صداوسیما و رسانه‌های عمومی وبه‌ویژه فضای مجازی در زمینه حضور هوشمند در بازار سرمایه، آموزش عمومی‌دهد و درباره‌ آن فرهنگ سازی کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − شش =

کلید مقابل را فعال کنید