کد خبر:122668
پ
کرونا
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد

جدیدترین آمار و اطلاعات مبتلایان به کرونا در ایران/ فوت ۷۰ نفر بر اثر کرونا در ۲۴ ساعت گذشته

سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح جدیدترین آمار و اطلاعات مبتلایان به کرونا از فوت ۷۰ نفر بر اثر کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح جدیدترین آمار و اطلاعات مبتلایان به کرونا از فوت ۷۰ نفر بر اثر کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

 

*** فوت ۷۰ نفر بر اثر کرونا در ۲۴ ساعت گذشته

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کیانوش جهانپور درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور، اظهار داشت:

از دیروز تا امروز ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۱۳ مورد بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۷۳ هزار و ۸۳۲ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۳۵۱ نفر رسید.

 

*** بهبودی ۱۳۶ هزار و ۳۶۰ بیمار کرونایی

 

جهانپور در ادامه افزود:

خوشبختانه تاکنون ۱۳۶ هزار و ۳۶۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۲۶۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت راقبت قرار دارند.

تا کنون یک میلیون و ۱۰۷ هزار و ۲۵۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

*** شرایط استان‌ها از نظر ابتلا به کرونا

 

 خوزستان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد و استان‌های هرمزگان، کردستان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، بوشهر و خراسان رضوی در وضعیت هشدار قرار دارند.

بر اساس همه شواهد و مطالعات و توصیه‌های جهانی، همچنان شستن مکرر دست‌ها برای ۲۰ ثانیه با آب و صابون، رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک به خصوص در هنگام حضور در تجمعات و فروشگاه‌ها به قوت خود باقی است.

 

*** افزایش ابتلا در روزهای اخیر

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی وزارت بهداشت در پایان، اظهار داشت:

نگاهی به تعداد افراد بستری در بیمارستان‌ها نشان می‌دهد که افزایش اندک روزانه را در روزهای اخیر شاهد هستیم و مردم باید بیشتر به رعایت نکات بهداشتی توجه کنند. به نظر می‌رسد در مورد کرونا، عادی پنداری اتفاق افتاده که پیامدهای ناگواری را در روزهای آتی خواهد داشت.

البته بسیاری از شهرستان‌ها در وضعیت سفید هستند و انتظار داریم مردم با رعایت نکات بهداشتی این وضعیت سفید را حفظ کنند و وضعیت استان‌های با وضعیت قرمز نیز سفید شود.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 6 =

کلید مقابل را فعال کنید