کد خبر:123499
پ
پادشاه سعودی
برای خنثی‌کردن طرح جدید اسرائیل:

نامه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس به رهبران ۴۰ کشور عربی

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، نامه‌ای را به رهبران ۴۰ کشور عربی برای خنثی‌کردن طرح جدید اسرائیل نوشت.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس نامه‌ای را به رهبران ۴۰ کشور عربی برای خنثی‌کردن طرح جدید اسرائیل نوشت.

 

*** نامه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس به رهبران ۴۰ کشور عربی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، اسماعیل هنیه با ارسال نامه‌های جداگانه به سران و رهبران بیش از ۴۰ کشور عربی و اسلامی، خواستار تحرک فوری آنان برای توقف طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به فلسطین اشغالی شد.

 

*** ‌ طرح الحاق

 

 رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در این نامه‌ها، اعلام کرد:

‌ طرح الحاق، تجاوز جدیدی از اسراییل در کنار سایر اقدامات جنایت‌بارش در تاریخ سیاه این رژیم، علیه مردم فلسطین و ملت‌های منطقه است.

این طرح خطر واقعی برای امروز و آینده فلسطین و همه امت عربی و اسلامی به شمار می‌رود.

 

*** برگزاری نشست

 

هنیه از رهبران کشورهای عربی اسلامی خواست در حمایت از موضع یکپارچه فلسطینی‌ها در مخالفت با طرح الحاق و یهودی‌سازی کرانه باختری و قدس نشستی در سطح سران برگزار کنند.

 

وی همچنین خواستار فراهم شدن بستر سیاسی،‌ اقتصادی و رسانه‌ای مناسب و امن برای حمایت از طرح ملی فلسطینی‌ها شد که مبتنی بر دست‌یابی به حقوق مشروع و آزادسازی سرزمین‌ و نیز تشکیل کشور مستقل به پایتختی قدس است.

 

*** تصمیم اسرائیل برای افزایش قلمرو 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رژیم صهیونیستی قصد دارد بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن را که در جنگ ۱۹۶۷ میلادی به اشغال درآورده به قلمرو خاکی خود ضمیمه کند.

الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اسرائیل بخشی از طرح صلح «دونالد ترامپ» است که به «معامله قرن» معروف شده است. انتشار این طرح موجب خشم فلسطینیان و رد آن از سوی جامعه بین‌المللی، از جمله اتحادیه اروپا شده است.

در این طرح، رژیم صهیونیستی مجاز می‌شود تا شهرک‌های کرانه باختری و منطقه راهبردی دره اردن را به سرزمین‌های اشغالی الحاق کند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =

کلید مقابل را فعال کنید