کد خبر:123699
پ
موتورسیکلت‌
انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت اعلام کرد

امکان تولید ۲۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی تا پایان سال

بنابر اعلام انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت، توان تولید انواع موتور برقی در کشور ایجاد شده و اکنون امکان تولید ۲۰ هزار دستگاه موتور سیکلت برقی تا پایان سال در کارخانجات موجود است.

بنابر اعلام انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت توان تولید انواع موتور برقی در کشور ایجاد شده و اکنون امکان تولید ۲۰ هزار دستگاه موتور سیکلت برقی تا پایان سال در کارخانجات موجود است.

 

*** تامین ارز قطعات

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در جلسه وزارت صنعت، معدن و تجارت، بر اساس هماهنگی‌های انجام شده، مقرر شد تا برای تامین ارز مورد نیاز واردات این قطعات و مواد اولیه مورد نیاز تولید، از محل ارز حاصل از صادرات اقدام شود.

همچنین درخصوص رفع مشکل تامین قطعات یدکی انواع موتور نیز مقرر شد تا با ابلاغ معاونت امور صنایع وزارت صنعت، محدودیت‌های وارداتی برای تامین قطعات یدکی برداشته شود.

 

*** ظرفیت بالای تولید موتورسیکلت

 

اکنون چهار واحد تولیدکننده در حوزه تولید موتور سیکلت فعالیت دارند و ۱۵ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی در انبار کارخانجات موجود است.

نقطه قوت تولید موتورهای برقی در کشور آن است که توان تولید باتری آنها در کشور وجود داشته و داخلی‌سازی شده است.

همچنین بنا به اعلام انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت، در صورت حمایت از تولید، امکان تولید ۲۰ هزار دستگاه موتور برقی تا پایان سال وجود دارد.

 

*** حمایت از تولید داخل

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مقرر شد تولید موتورسیکلت برقی از دو طریق عقد تفاهم‌نامه با شهرداری تهران و استفاده از منابع ماده ۱۲، حاصل از صرفه‌جویی در مصرف سوخت، و نیز آگاهی‌رسانی و تشویق مردم به توسعه فرهنگ استفاده از موتورسیکلت برقی نیز با توجه به تاثیرات مطلوبی که بر هوای پاک کلانشهرها از جمله تهران دارد، انجام شود.

انجمن موتورسیکلت همچنین متعهد شد تا عمق ساخت داخل انواع موتور را از ۵۰ به ۶۰ درصد افزایش داده و مراکز ساخت داخل را به منظور کاهش ارزبری محسوس راه‌اندازی کند.

در این جلسه وزارت صنعت، معدن و تجارت، هماهنگی به منظور بررسی و رفع موانع پیش روی صنعت موتورسیکلت کشور با حضور حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، و اعضای هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت این چهار موضوع اساسی مطرح و در مورد آن تصمیم‌گیری شد که مهمترین آن، تخصیص ارز قطعات مورد نیاز برای تولید بود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید