کد خبر:123849
پ
۵۴۱۴۲۱۲
در راستای حمایت از واحدهای صنعتی و جهش تولید:

ایران خودرو و بانک تجارت تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

بانک تجارت در راستای تحقق شعار جهش تولید، در زمینه تامین مالی بخشی از پروژه های شرکت ایران خودرو تفاهم‌نامه همکاری امضاء کرد.

بانک تجارت در راستای تحقق شعار جهش تولید، در زمینه تامین مالی بخشی از پروژه های شرکت ایران خودرو تفاهم نامه همکاری امضاء کرد.

 

*** تفاهم‌نامه 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در راستای منویات رهبر معظم انقلاب و شعار جهش تولید، رضا دولت آبادی مدیر عامل این بانک و فرشاد مقیمی مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو تفاهم‌نامه همکاری در زمینه تامین مالی بخشی از ۱۴ پروژه بومی سازی قطعات با فناوری بالا، کمک به سرمایه در گردش سازندگان ، خرید دین خودروهای تجاری با بانک تجارت امضاء کردند.

این تفاهم‌نامه در راستای توسعه نهضت داخلی سازی قطعات و جلوگیری از خروج ارز و ایجاد اشتغال منعقدشده است.
بانک تجارت در این تفاهم‌نامه نسبت به اعطای تسهیلات بلند مدت و میان مدت به اشخصاص حقوقی تامین کننده قطعات خودرو و معرفی شده از سوی ساپکو اقدام می کند.
 
 

*** صرفه جویی ارزی

 
 
در این تفاهم‌نامه تعدادی از پروژه‌های داخلی سازی قطعات تامین مالی می‌‍شوند که این تعداد پروژه از جمله قطعاتی است که دارای ارزبری بالایی بوده و برای اولین بار در تاریخ صنعت خودرو ، داخلی سازی آن‌ها در دستور کار ایران خودرو قرارگرفته و این امر صرفه جویی ارزی را به دنبال خواهد داشت.
 
 

*** تامین سرمایه

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، براساس تفاهم‌نامه دیگری میان بانک تجارت و شرکت ساپکو قرار شد این بانک برای تامین سرمایه در گردش قطعه سازان تسهیلاتی پرداخت کند.
از دیگر تفاهمات به عمل آمده میان گروه صنعتی ایران خودرو و بانک تجارت ارائه خدمات در باز گشایی ال سی داخلی و صدور اوراق گام برای خودروهای تجاری و خودکفایی در ساخت و تولید قطعات خودروهای باری و مسافری است.
در پایان مراسم، رضا دولت آبادی مدیر عامل و عباس اشرف نژاد عضو هیات مدیره بانک تجارت به همراه مدیران ارشد شرکت ایران خودرو از چند دستگاه از تولیدات جدید شرکت ایران خودرودیزل بازدید کردند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید