کد خبر:123882
پ
پوریانی
مدیر عامل شرکت سنگ آهن گهرزمین: 

سنگ آهن گهرزمین رکورد زد/ افزایش صددرصدی سوددهی، تولید دو برابری سنگ آهن و تولید کنسانتره بیش از ظرفیت اسمی کارخانه

مدیر عامل شرکت سنگ آهن گهر زمین با اعلام افزایش صد در صدی سوددهی و تولید دو برابری سنگ آهن در شرکت متبوعش، از بکارگیری تکنولوژی جدید برای کاهش هزینه‌های استخراج سنگ آهن و ایجاد ده هزار نفر فرصت شغلی طی دو سال آینده توسط این شرکت خبر داد.

مدیر عامل شرکت سنگ آهن گهر زمین با اعلام افزایش صد در صدی سوددهی و تولید دو برابری سنگ آهن در شرکت متبوعش، از بکارگیری تکنولوژی جدید برای کاهش هزینه‌های استخراج سنگ آهن و ایجاد ده هزار نفر فرصت شغلی طی دو سال آینده توسط این شرکت خبر داد.

 

*** گفتگو با مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهر زمین

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به نقل از خبرگزاری صنایع، علی اکبر پوریانی در برگزاری دومین جلسه مجمع سالیانه شرکت گهر زمین آمار قابل توجهی از سوددهی و تولید شرکت تحت مدیریتش ارائه داد، آماری که برای این شرکت یک رکورد جدید محسوب می‌شود.

در همین راستا خبرنگار این خبرگزاری در حاشیه برگزاری دومین جلسه مجمع سالیانه شرکت گهر زمین گفتگویی اختصاصی را با مدیرعامل این شرکت داشت.
 
 

*** کارنامه درخشان سنگ آهن گوهر زمین

 
 
پوریانی در این گفتگو با اشاره به موفقیت‌های قابل توجه همکارانش در حوزه‌های مختلف، اظهار داشت:
سود امسال در مجمع سالانه شرکت گهرزمین دوهزار و چهارصد میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته از رشد دوبرابری برخوردار بوده است.
همچنین عملکرد این شرکت نسبت به سال گذشته در تولید سنگ آهن از هفده و نیم میلیون تن سنگ آهن استخراج شده در سال مالی گذشته به بیست میلیون و ششصد هزار تن استخراج رسید و دو کارخانه کنستانتره به ظرفیت چهار میلیون تن داشتیم که بالای ظرفیت اسمی کارخانه، چهار میلیون و پانصد هزار تن تولید کنستانتره داشتیم.
 
 

*** برنامه‌های آینده سنگ آهن گهر زمین 

 
 
مدیر عامل شرکت سنگ آهن گهر زمین پیرامون برنامه‌های جاری و آینده شرکت متبوعش نیز، گفت:
امسال نیز برنامه‌هایی در جهت تحقق فرمایشات رهبرمعظم انقلاب که سال جهش تولید نامگذاری کردند، در پیش داریم و در این راستا توانستیم ظرف چند روز گذشته موافقت‌های وزارت صنعت را جذب کنیم.
تولید سنگ آهن را طی دو سال جاری از ۱۵ میلیون تن به ۳۰ میلیون تن افزایش داده شد و با بکارگیری تکنولوژی جدید به دنبال آن هستیم که هزینه‌های استخراج سنگ آهن را کاهش و فرصت شغلی نزدیک به ده هزار نفر طی دو سال آینده فراهم شود.
 
 

*** سنگ آهن گهرزمین در مقابله با خام فروشی

 
 
پوریانی در ادامه پیرامون اقدامات صورت گرفته در این شرکت در مقابله با خام فروشی به خبرنگار خبرگزاری صنایع، گفت:
زنجیره فولاد زنجیره‌ سوددهی است و تمام تولیدکنندگان سعی می‌کنند در این زنجیره کارخانجاتی احداث کنند، لذا ما هم از این امر مستثنی نیستیم، اما در چند سال گذشته هیچ نوع خام فروشی صورت نگرفته است، ضمن اینکه برخی اوقات برای بالا بردن عیار یک سنگ چند مرحله فرآوری انجام می‌شود.
بخشی از شرکت‌های خصوصی امروز پیگیر سهمیه گرفتن برای صادرات هستند و این از نظر ما اشکالی ندارد و خام فروشی محسوب نمی‌شود، ولی اگر زمینه‌های کشف معادن جدید مهیا شود و پهنه‌های اکتشافی جدید به معادن بزرگ واگذار شود می‌توانیم معادن جدیدی را در سال آینده کشف و راه‌انداری کنیم.
 
 

*** چشم‌انداز صادراتی سنگ آهن گهرزمین

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهر زمین در پایان، اشاره کرد:
متأسفانه سال گذشته شرکت گهر زمین دستاوردهای خوبی در زمینه صادرات کسب نکرد و در حال حاضر برای تکمیل کارخانجات زنجیره فولاد به ارز نیاز داریم.
در آینده برای توسعه خط تولید در تأمین بخشی از تجهیزات و قطعات نیاز به ارز است که با صادراتی که این شرکت انجام می‌دهد، نه تنها ارز خود را می‌توانیم تأمین کنیم، بلکه می‌توان به سایر شرکت‌ها نیز کمک کرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید