کد خبر:123918
پ
مسکن
روابط عمومی بانک مرکزی:

افزایش بیش از ۸۰ درصدی خرید و فروش مسکن در تهران

روابط عمومی بانک مرکزی از افزایش بیش از ۸۰ درصدی خرید و فروش مسکن در تهران خبر داد.

روابط عمومی بانک مرکزی از افزایش بیش از ۸۰ درصدی خرید و فروش مسکن در تهران خبر داد.

 

*** معاملات مسکن در تهران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، روابط عمومی بانک مرکزی با بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در خردادماه امسال نشان می‌دهد از مجموع ۱۰ هزار و ۷۷۸ واحد مسکونی معامله شده، واحدهای تا پنج سال ساخت با سهم ۳۸.۹ درصدی بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

سهم مذکور در مقایسه با خرداد ماه پارسال حدود هشت دهم واحد درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت ۶ تا ۱۰ و بیش از ۲۰ سال ساخت افزوده شده است.
توزیع تعداد معاملات انجام شده بر حسب مناطق مختلف شهر تهران در خرداد ماه امسال حاکی از آن است که از میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، منطقه ۵ با سهم ۱۵.۵ درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه نامه را به خود اختصاص داده است.
 
 

*** تحولات قیمت مسکن

 
 
متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۱۸۹.۵ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۱۱.۶ و ۴۲.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.
بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران معادل ۴۱۲ میلیون ریال به منطقه یک و کمترین آن با ۹ .۸۸ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است.
ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۸ به ترتیب ۵۳.۶ و ۴۷.۶ درصد افزایش داشته است.
 
 

*** تحولات اجاره بهای مسکن

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، در پایان لازم به ذکر است، شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در خرداد ماه امسال نشان دهنده رشد به ترتیب معادل ۲۷.۶ و ۳۰.۷ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =

کلید مقابل را فعال کنید