کد خبر:123925
پ
چمنی
رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری:

حذف شرکت‌های پیمانکاری از دولت/ پایمال شدن حق و حقوق کارگران

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کاگریضمن  اشاره به پایمال شدن حق و حقوق کارگران در شرکت‌های پیمانکاری، خواستار حذف این شرکت‌ها از دولت شد.

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کاگری ضمن  اشاره به پایمال شدن حق و حقوق کارگران در شرکت‌های پیمانکاری، خواستار حذف این شرکت‌ها از دولت شد.

 

*** عمده مشکلات کارگران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علی چمنی با اشاره به عمده‌ترین مشکلات کارگران در حال حاضر، اظهار کرد:

با توجه به روی کارآمدن مجلس جدید، انتظار داریم که به بحث کارگران قرارداد موقت و پیمانکاری رسیدگی شود.
 
رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کاگری  با بیان اینکه کارگران خواستار از بین رفتن شرکت‌های پیمانکاری هستند، گفت:
بخش زیادی از حق و حقوق کارگران در شرکت‌های پیمانکاری از بین می رود. مدتی است که نمایندگان کارگران برای جلوگیری از بین رفتن حق و حقوق نیروی کار پیشنهاد حذف پیمانکاری را داده اند، عمده مشکلات این دسته از کارگران در حوزه پرداخت دستمزد و حق بیمه از سوی کارفرما است.
 
 

*** سود شرکت‌های پیمانکاری

 
 
چمنی درباره شرکت‌های پیمانکاری گفت:
با فعالیت شرکت‌های پیمانکاری تأمین نیروی انسانی شرایطی را برای تضییع حقوق کارگران مهیا می‌شود. این شرکت‌ها سود بالایی دارند اما این سود از جیب کارفرمایان برداشت نمی‌شود بلکه با پرداخت نکردن حقوق کارگران و پایمال شدن حق و حقوق آنها از جیب قشر زحمت‌کش کارگر برداشت می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه هنگامی که کارگران از شرکت‌های پیمانکاری اخراج می‌شوند نمی‌توانند حق و حقوق خود را زنده کنند، تشریح کرد:
چندین بار پیش آمده است که کارفرما یا دستگاه دولتی شرکت پیمانکاری را معرفی میکند که اصلاً‌ پاسخگو نیست و  هنگامی که کار کارگر به شکایت می رسد، دست کارگر به جایی بند نمی شود. 
 
 

*** شرایط بد زندگی کارگران

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری در پایان، اظهار داشت:
در شرایطی که هر روز بر هزینه های زندگی کارگران افزوده می شود, برای ترس از بیکار شدن و تمدید نشدن قرار داد خود از مطالبات خود چشم پوشی می کنند. به همین دلیل در شرکت های پیمانکاری حق وحقوقشان پایمال می شود. کارگران در جستجوی معاش‌ خانواده راهی کارگاه‌ها می‌شوند، برای همین طبیعی است که برای حفظ این موقعیت ملاحظه کرده و از سایر مطالبات قانونی خود نظیر رعایت اصول ایمنی،حقوق به موقع و… در محیط کار چشم پوشی کنند.
 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − شش =

کلید مقابل را فعال کنید