کد خبر:123948
پ
خاوازی
وزیر جهاد کشاورزی:

مشکلی در تامین مرغ و نهاده‌های دامی وجود ندارد/ ساماندهی توزیع نهاده‌ها از طریق سامانه جامع

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ساماندهی توزیع نهاده‌ها از طریق سامانه جامع تاکید کرد مشکلی در تامین مرغ و نهاده‌های دامی وجود ندارد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ساماندهی توزیع نهاده‌ها از طریق سامانه جامع تاکید کرد مشکلی در تامین مرغ و نهاده‌های دامی وجود ندارد.

 

*** تامین نهاده‌های دامی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کاظم خاوازی با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

مشکلی در تامین گوشت مرغ و نهاده‌های دام و طیور در کشور نداریم و محصول مورد نیاز مردم به اندازه کافی و زیاد موجود است و همچنین در زمینه تولید مرغ و تخم مرغ کمبودی وجود ندارد.

قیمت مرغ و تخم مرغ با هماهنگی تولید کنندگان و ستاد تنظیم بازار و بر اساس شرایط تولید کنندگان و مصرف کنندگان انجام میشود.

 

*** مصرف مرغ در ایران

 

وزیر جهاد کشاورزی میزان مصرف گوشت مرغ در ایران را دو برابر میانگین مصرف جهانی اعلام کرد و ادامه داد: در حال بررسی وضعیت بازار مرغ و تخم مرغ هستیم.

در زمینه تامین نهاده‌های دامی همکاری خوبی بین وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت وجود دارد و جو، ذرت و کنجاله سویا به اندازه کافی تامین شده و موجود است.

هم اکنون در بنادر کشور مقادیر عظیمی از این نهاده‌ها وجود دارد که در حال توزیع است.

روزانه حدود ۳۰ هزار تن نهاده دامی از بنادر به مقاصد مصرف داخلی حمل می‌شود.

 

*** ساماندهی توزیع نهاده‌ها

 

وی ساماندهی توزیع نهاده‌ها از طریق سامانه جامع و توزیع هدفمند این نهاده‌ها از طریق کارخانه‌های تولید، زنجیره‌های تولید، اتحادیه‌ها و تشکل‌ها کشاورزی را از جمله برنامه‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد.

این امر می‌تواند میزان مصرف را به شکل محسوسی کاهش داده و موجب تعادل نرخ نهاده‌ها و تعادل بخشی به قیمت گوشت مرغ شود.

 

*** احداث گلخانه

 

وی در ادامه در تشریح اهداف سفر خود به استان اردبیل افزود:

فردا طبق هماهنگی انجام شده از ۳۵۰ هکتار گلخانه جدید در حال احداث استان اردبیل در شهرک گلخانه‌ای ۱۶۰۰ هکتاری منطقه مغان بازدید انجام می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی در پایان با اشاره به تامین اعتبار احداث گلخانه در این شهرک با هماهنگی استانداری اردبیل، اظهار داشت:

با اجرای این مجموعه، جهشی در تولید استان اتفاق خواهد افتاد.

 

*** سفر وزیر جهاد به اردبیل

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در جریان سفر ۲ روزه به استان اردبیل، از چند واحد تولیدی حوزه کشاورزی از جمله مرغداری، تولید جوجه، کشتارگاه مرغ و گلخانه بازدید کرد.

وی قرار است فردا در جریان سفر به شهرستان گرمی، بیله سوار و پارس آباد با ظرفیت‌های کشاورزی شمال استان اردبیل آشنا شده و مشکلات اساسی حوزه کشاورزی این منطقه را از نزدیک بررسی کند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید