کد خبر:123777
پ
لاری
سخنگوی وزارت بهداشت:

جدیدترین آمار و اطلاعات مبتلایان به کرونا در ایران/ ۱۹۴ هزار و ۹۸ نفر از بیماران کرونایی

سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح جدیدترین آمار و اطلاعات مبتلایان به کرونا از بهبودی ۱۹۴ هزار و ۹۸ نفر از بیماران کرونایی خبر داد.

سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح جدیدترین آمار و اطلاعات مبتلایان به کرونا از بهبودی ۱۹۴ هزار و ۹۸ نفر از بیماران کرونایی خبر داد.

 

***جدیدترین آمار و اطلاعات مبتلایان به کرونا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سیما سادات لاری درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد:

از دیروز تا امروز ۱۲ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۶۵۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۵۹۵ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۲۳۲ هزار و ۸۶۳ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۸ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۱۰۶ نفر رسید.

 

 

 

 

*** بهبودی ۱۹۱ هزار و ۴۸۷ نفر

 

لاری در ادامه بیان داشت:

خوشبختانه تاکنون ۱۹۴ هزار و ۹۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۰۹۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

تاکنون یک میلیون و ۷۱۹ هزار و ۴۵۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

*** شرایط استان‌ها

 

وی در خصوص شرایط استان‌ها از نظر شیوع کرونا، گفت:

متاسفانه آمار بستری در بیشتر استان‌های کشور در حال افزایش است. استان‌هایی که روز گذشته قرمز اعلام شده بودند، همچنان در وضعیت قرمز هستند.

***  توصیه به مردم

 
 
 
 
 
انتهای پیام///
منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + ده =

کلید مقابل را فعال کنید