کد خبر:124115
پ
جهش تولید
معاون امور صنایع وزیر صنعت:

افزایش ۸۰ درصدی ضریب خوداتکایی صنعتی در تولید مکمل‌های غذایی

معاون امور صنایع وزیر صنعت از افزایش ۸۰ درصدی ضریب خوداتکایی صنعتی در تولید مکمل‌های غذایی خبر داد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت از افزایش ۸۰ درصدی ضریب خوداتکایی صنعتی در تولید مکمل‌های غذایی خبر داد.

 

*** افزایش خوداتکایی در تولید مکمل‌های غذایی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مهدی صادقی نیارکی در همایش مکمل‌های صنایع غذایی و دارویی با نگاهی به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود دراین صنعت، اظهار داشت:

به رغم محدودیت ها و مشکلاتی که پیش روی تولید قرار داشت ضریب خوداتکایی صنعتی در این صنعت از ۲۰ درصد در سال‌های قبل به ۸۰ درصد افزایش یافته است.

 

*** مدیریت صحیح واردات و توسعه مواد اولیه وارداتی

 

معاون امور صنایع وزارت صنعت با تاکید بر مدیریت صحیح واردات و توسعه تولید مواد اولیه وارداتی افزود:

در سال‌های گذشته عمدتا محصول نهایی وارد کشور می‌شد و وزن واردات در این صنعت بیش از ۸۰ درصد بود و واردات مواد اولیه در این صنعت به ۲۸میلیون دلارمی رسید، این در حالی است که امروز با تلاش صنعتگران این بخش، وزن تولید در صنایع مکمل‌های غذایی افزایش و واردات مواد اولیه به۱۹۰میلیون‌ دلار افزایش یافته است که این نشان از توسعه تولید داخل این صنعت در این بخش دارد.

 

*** توسعه عمق ساخت داخل در تولید مواد اولیه

 

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تغییر روند تولید در صنایع مکمل‌های دارویی و غذایی و گرایش به سمت خلق ارزش افزوده، دارایی‌های نامشهود، خلق برند و توسعه صادرات افزود:

رویکرد دیگر در توسعه صنایع، حرکت به سمت تکمیل زنجیره ارزش در صنایع مختلف و توسعه عمق ساخت داخل در تولید مواد اولیه وارداتی است.

صادقی نیارکی ضمن تشریح فضای صنعتی کشور در زمان مواجهه با شیوع بیماری کرونا در کشور، خاطر نشان کرد:

شیوع ویروس کرونا، همه کشورها را در شرایط یکسانی قرار داد و در چنین فضایی، کشورما با عزم ملی و تلاش صنعتگران توانست ظرف مدت کوتاهی در تولید محصولات مقابله با این بیماری، به خوداتکایی برسد.

 

صادقی نیارکی در ادامه تصریح کرد:

ما با تکیه بر توانمندی‌های صنعتگران کشورمان توانستیم فضای بحرانی را مدیریت کرده و با کمترین آسیب از این شرایط عبور نماییم.

 

*** صنعتگران در زمان کرونا

 

صادقی نیارکی در بخش دیگری از سخنانش به افزایش ظرفیت تولید در سایر محصولات منتخب صنعتی نیز گریزی زد و گفت:

علاوه بر نمایش توانمندی‌های صنعتگران در تولید محصولات مقابله با بیماری کرونا، روند تولید محصولاتی نظیر خودرو، لوازم خانگی، پتروشیمی و.. نیز افزایشی بود.

 

*** صنعت‌های پیشران کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون امور صنایع وزیر صنعت در پایان، تصریح کرد:

صنعت خودرو به عنوان یکی از صنایع پیشران کشور از اولین صنایعی بود که مورد تحریم قرار گرفت و این زنجیره صنعتی با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی توانست روند تولید را طی سه ماهه اخیر افزایشی کند.

صنعت لوازم خانگی نیز به رغم خروج دو برند بین المللی از ایران توانست به تکیه بر پتانسیل‌های داخلی ظرفیت تولید را افزایش داده و امروز شاهد رشد مناسب در تولیدات این بخش هستیم.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول