کد خبر:124106
پ
امتحانات
رییس مرکز سنجش آموزشی آموزش و پرورش:

نتایج امتحانات دانش‌آموزان پایه دوازدهم تا ۲۵ تیر اعلام شود

رییس مرکز سنجش آموزشی آموزش و پرورش بر ضرورت اعلام نتایج امتحانات دانش‌آموزان پایه دوازدهم تا ۲۵ تیر تاکید کرد.

رییس مرکز سنجش آموزشی آموزش و پرورش بر ضرورت اعلام نتایج امتحانات دانش‌آموزان پایه دوازدهم تا ۲۵ تیر تاکید کرد.

 

*** اعلام نتایج امتحانات دانش‌آموزان پایه دوازدهم

 

به گزارش خبرگزاری سروش، خسرو ساکی با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

نتایج امتحانات دانش‌آموزان پایه دوازدهم بر اساس آیین‌نامه باید ۱۰ روز پس از آخرین آزمون این افراد اعلام شود. در حال حاضر نیز بسیاری از پایگاه‌های تصحیح اوراق، نمرات دانش‌آموزان را اعلام کرده‌اند.

دانش‌آموزان پنج روز پس از اعلام نتایج در صورتی که نسبت به نمرات اعتراض داشتند، می توانند اعتراض خود را به اداره آموزش و پرورش منطقه تحصیل اعلام کنند.

 

*** اعلام نمرات دانش‌آموزان 

 

رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش همچنین درباره اعلام نمرات دانش‌آموزان پایه دوازدهم به سازمان سنجش گفت:

امسال آموزش و پرورش زمان مناسبی برای اعلام نمرات دانش‌آموزان به سازمان سنجش در اختیار دارد.

آموزش و پرورش با توجه به تعویق کنکور به ۳۰ و ۳۱ مرداد ماه تقریبا ۴۰ روز زمان برای اعلام نمرات دانش‌آموزان به سازمان سنجش در اختیار دارد، از این رو جای هیچ نگرانی از این جهت وجود ندارد.

 

*** نتایج امتحانات نسبت به سال گذشته تفاوت نداشت

 

رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش همچنین درباره رضایتمندی از نتایج امتحانات دانش آموزان پایه دوازدهم گفت:

با توجه به اعلام نشدن نمرات کامل دانش‌آموزان هنوز تحلیل کامل در خصوص رشد مثبت و منفی نمرات صورت نگرفته اما گزارشات استانی حاکی از آن است که نتایج امتحانات نسبت به سال گذشته تفاوت چندانی نداشته است.

دانش‌آموزان پایه دوازدهم پیش از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس ۸۰ درصد مطالب کتاب‌ها را خوانده بودند و سوالات امتحانی نیز از همان محتواهای تدریس شده در کلاس‌های درس بوده است.

 

*** دانش‌آموزی در ایام امتحانات به کرونا مبتلا نشد

 

وی درباره ابتلای دانش‌آموزان پایه دوازدهم به کرونا در ایام امتحانات اظهار داشت:

تاکنون گزارشی دریافت نشده که نشان دهد دانش‌آموزی در ایام امتحانات حضوری به کرونا مبتلا شده باشد.

امتحانات حضوری دانش‌آموزان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شده است؛ هم مسوولان برگزاری امتحان و هم دانش‌آموزان تمامی نکات ایمنی را رعایت کردند و آزمون‌ها با نظم و آرامش برگزار شد.

همچنین دانش‌آموزانی که در خانواده‌ آنها فردی به کرونا مبتلا بوده است نیز در اتاق‌های جداگانه و به دور از سایر دانش‌آموزان امتحان دادند.

 

*** اختیاری بودن آزمون حضوری

 

رییس مرکز سنجش آموزشی آموزش و پرورش در پایان با یادآوری اینکه شرکت در آزمون‌های حضوری برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم در خرداد ماه اختیاری بود، اظهار داشت:

این امکان به دانش آموزان داده شد که در صورت تمایل در شهریورماه امتحان دهند اما به جز حدود ۶۰ نفر از دانش‌آموزان در استان هرمزگان، سایر دانش‌آموزان خرداد ماه در جلسات امتحان حاضر شدند.

 

*** زمان برگزاری امتحان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، امتحانات دانش‌آموزان پایه دوازدهم به صورت حضوری از ۲۷ خرداد ماه آغاز شد و تا ۱۵ تیرماه ادامه داشت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول