کد خبر:124159
پ
بهزادیان
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر:

دپو شدن ۹۳ هزار و ۷۴۰ کانتینر در بنادر و پایانه‌های مرزی

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر از دپوشدن ۹۳ هزار و ۷۴۰ کانتینر در بنادر و پایانه‌های مرزی خبر داد.

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر از دپوشدن ۹۳ هزار و ۷۴۰ کانتینر در بنادر و پایانه‌های مرزی خبر داد.

 

*** دپو کانتینر در بنادر و پایانه‌های مرزی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، روانبخش بهزادیان در خصوص کانتینر‌های دپو شده در بنادر کشور، اظهار داشت:

هم اکنون ۹۳ هزار و ۷۴۰ کانتینر در بنادر و پایانه‌های مرزی وجود دارد که بیشترین فراوانی مربوط به بندر شهید رجایی با بیش از ۶۸ هزار کانتینر است.

این محموله‌ها شامل کانتینر‌های وارداتی، صادراتی، ترانزیتی است و مقدار کمی از کانتینر‌ها نیز خالی از هرگونه کالا یا محصول هستند.

 

مدیر کل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد:

بر اساس قوانین وضع شده در وزارت راه و شهرسازی و مناطق ویژه، سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع تحویل گیرنده کالا معرفی شده و وظایف مشخصی برای این سازمان تعریف شده است.

فقط در بنادری که مالکیت آن‌ها به سازمان بنادر سپرده شده است، این امکان وجود دارد که محموله‌ها و کانتینر‌های دارای مجور در انبار‌ها ذخیره و نگهداری شوند.

 

*** وظیفه سازمان بنادر

 

وی با اشاره به ضرورت در دست داشتن مجوز تخلیه بار برای واردکنندگان، تصریح کرد:

کشتی بار‌ها فقط با داشتن مجوز و اظهارنامه از سوی وزارت صنعت می‌توانند کانتینر‌های خود را در بنادر تخلیه کنند و در صورتی که کشتی بار‌ها این مجوز‌ها را نداشته باشند، سازمان بنادر از تخلیه بار جلوگیری می‌کند.

سازمان بنادر و دریانوری بر اساس تبصره ۱ ماده ۱۹ امور گمرکی فقط مسئولیت تحویل و نگهداری کانتینر‌های دریایی است، با این وجود ورود به دسته‌بندی‌ها و ماهیت کانتینر‌ها هیچ ارتباطی با این سازمان ندارد.

کارکنان امور بندری، کانتینر‌ها را بر اساس علامت‌گذاری‌های موجود دسته‌بندی می‌کنند و هر کانتینر را در جای مشخص خود قرار می‌دهند به عنوان مثال مواد خوراکی به خصوص میوه‌ها نباید در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرند.

 

*** لزوم هماهنگی گمرک و سامان بنادر

 

وی در خصوص ایجاد هماهنگی میان سازمان بنادر و گمرک، تشریح کرد:

از تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۹۷ به واردکنندگان بار‌هایی که در سازمان بنادر انبار می‌شوند الزام کردیم که کد‌های هماهنگی یا همان HS CODE را برای هر کانتینر درج کنند تا میان اطلاعات سازمان بنادر و گمرک هیچ اختلالی به وجود نیاید.

به کالا‌هایی که در بنادر ذخیره می‌شوند به اصطلاح رسوب کالا گفته می‌شود و استفاده از این اصطلاح هیچ ارتباطی با زمان وجود کالا در بنادر ندارد.

 

*** مدت نگهداری کانتینرها در بنادر

 

بهزادیان پیرامون مدت نگهداری کانتینرها در بنادر، افزود:

از زمانی که کانتینر‌ها از کشتی بار‌ها به بنادر تخلیه می‌شوند، سازمان‌بنادر قابلیت این را دارد که در زمان حداقل ۵ روزه این کالا‌ها را ترخیص و به دست واردکننده برساند، همچنین سازمان بنادر وظیفه نگهداری از کالا را به مدت سه ماه دارد، دوماه موظف + یک ماه تمدید.

در این بین برخی از کانتینر‌ها به دلایل مختلف مانند عدم تخصیص ارز و مشکلاتی از این قبیل بیشتر از زمان تعیین شده در بنادر ذخیره و نگهداری می‌شوند که همین موضوع نیز به بروز مشکلات جدید دامن می‌زند.

سازمان‌بنادر به عنوان متولی نگهداری از این کانتینرها، پس از گذشت این سه ماه وظیفه دارد تا به گمرک در جهت ترخیص کالا‌هایی که از مدت قانونی خارج شده اند، کالای متروکه اخطار دهد تا این سازمان هر چه سریع‌تر نسبت به این موضوع اقدام کند.

 

*** زمان ارسال کالا‌های متروکه به گمرک

 

وی با اشاره به اینکه اول هر ماه لیست کالا‌های متروکه به گمرک ارسال می‌گردد، گقت:

هر چه زمان رسوب کالا‌های متروکه در بنادر افزایش پیدا کند، مشکلات بیشتری برای سازمان‌بنادر به وجود می‌آید که از جمله می‌توان به اشغال محوطه انبار‌ها اشاره کرد.

همچنین برخی کالا‌ها مانند مواد غذایی و خوراکی پس از گذشت زمان مشخصی خراب شده و محوطه را آلوده می‌کنند، این موضوع یکی دیگر از مشکلاتی است که کالا‌های متروکه برای سلامت انبار‌ها و دیگر کالا‌ها به وجود می‌آورند

 

*** تعیین و تلیف هر چه سریع‌تر کالاها دپو شده در انبار بنادر

 

بهزادیان، درباره تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر کالا‌های متروکه، اظهار داشت:

هر چه زودتر تکلیف الاهای دپو شده در انبارها مشخص شود، به نفع هر دو طرف سازمان‌بنادر و گمرک است ضمن اینکه واردکننده نیز می‌تواند محصول خود را به بازار عرضه کند.

بخش عمده‌ای از کالا‌هایی که هم اکنون در بنادر دپو شده، کالا‌های اساسی هستند که این موضوع می‌تواند آسیب شدیدی به بازار و قیمت‌ها وارد کند زیرا با وجود کمبود کالا‌های اساسی، قیمت‌ها رشد شدیدی پیدا می‌کند و نظم بازار از بین می‌رود.

مدیر کل امور بندری سازمان‌بنادر و دریانوردی در پایان با بیان اینکه هم اکنون ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن کالای اساسی توسط ورودی‌های دریایی در بنادر کشور دپو شده اند، ادامه داد:

بیشترین حجم این میزان از کالا مربوط به بندر امام خمینی به عنوان بزرگ‌ترین بندر کشور است.

واردکنندگان در راستای ترخیص کالا‌های خود باید مجوز‌هایی از سازمان استاندارد، نهاد‌های بازرگانی و تجاری اخذ کنند که انجام این امور زمان زیادی از آن‌ها می‌گیرد بنابراین از نهاد‌های مربوطه خواستاریم تا این مراحل را برای واردکنندگان تسهیل کنند.

 

*** دولت باید امور صادراتی را تسهیل کند

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کالا‌های صادراتی نیز از زمان ورود به بنادر تا زمانی که به کشور مقصد صادر شوند، مدت زمان زیادی در انبار‌ها دپو می‌شوند که در این خصوص نیز دولت باید امور صادراتی را تسهیل کند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول