کد خبر:124239
پ
زرندی
معاون طرح و برنامه وزیر صنعت:

مهلت تعیین‌شده برای بدهکاران حساب ذخیره ارزی غیر قابل تمدید است

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت با اشاره به پایان شهریور به عنوان اخرین فرصت برای بدهکاران حساب ذخیره ارزی از غیرقابل تمدیدبودن این مدت زمانی خیر داد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت با اشاره به پایان شهریور به عنوان اخرین فرصت برای بدهکاران حساب ذخیره ارزی از غیرقابل تمدیدبودن این مدت زمانی خیر داد.

 

*** واحدهای تولیدی بدهکار در فرصت باقی مانده اقدام کنند

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سعید زرندی با بیان اینکه آیین‌نامه اجرایی ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با هدف تسهیل بازپرداخت تسهیلات ارزی واحدهای تولیدی اصلاح شد، اظهار داشت:

آیین نامه ماده ۲۰ در پایان سال ۹۸ و با توجه به شرایط اقتصادی کشور و با دریافت نظرات بخش‌های مختلف به ویژه تشکل‌های بخش خصوصی در مورد چالش‌ها و مشکلات بازپرداخت تسهیلات ارزی اصلاح و تصویب شد.

 

وی در ادامه تصریح کرد:

طبق مهلت تعیین شده در آیین‌نامه، بدهکاران فقط تا پایان شهریور سال جاری فرصت دارند اقساط سررسید شده خود را یا به صورت یکجا پرداخت نموده و یا در صورت عدم امکان پرداخت اقساط سررسید شده به صورت یکجا، با درخواست از بانک عامل نسبت به تقسیط بدهی حداکثر تا چهار سال در اقساط شش ماهه اقدام نمایند.

واحدهای تولیدی بدهکار در فرصت باقی‌مانده برای بهره‌مندی از مفاد مصوبه اخیر به سرعت اقدام نموده و مشکل چند ساله بازپرداخت تسهیلات ارزی خود را مرتفع کنند.

 

*** تقسیط بدهی ارزی توسط بانک عامل

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون طرح و برنامه وزیر صنعت در پایان، پیرامون مفاد آیین‌نامه غیر قابل تمدید، اظهار داشت:

مهلت‌های مقرر در این آیین‌نامه به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد و بدهکارانی که تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه سال ۹۹ برای استفاده از مزایای این آیین‌نامه مراجعه نمی‌نمایند، موظفند بدهی خود را یا به صورت ارزی طبق قرارداد با بانک عامل پرداخت نموده و یا با ارایه درخواست به بانک عامل مانده بدهی ارزی خود را که شامل اقساط سررسیده شده و آتی، اصل، سود و وجه التزام تاخیر تادیه دین می باشد را با نرخ بازار ثانویه ارز اعلامی بانک مرکزی تبدیل به ریال نموده و طی چهار سال با اقساط شش ماهه و با نرخ سود هجده درصد(۱۸ درصد) تسویه نمایند.

در این بخش نیز بدهی تبدیل شده به ریال تا زمان تسویه مشمول نرخ سود هجده درصد(۱۸ درصد) است و عدم پرداخت اقساط در موعد مقرر مشمول وجه التزام تاخیر تادیه دین شامل نرخ سود هجده درصد(۱۸درصد) به علاوه جرایم موضوع آیین نامه اجرایی وصول مطالبات غیر جاری موسسات اعتباری(ریالی و ارزی) خواهد شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 14 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول