کد خبر:124264
پ
حمیدرضا کلامی
دبیر ستاد تنظیم بازار:

۱۰ هزار تن مرغ منجمد در بازار عرضه شد

دبیر ستاد تنظیم بازار از عرضه ۱۰ هزار تن مرغ منجمد در بازار خبر داد.

دبیر ستاد تنظیم بازار از عرضه ۱۰ هزار تن مرغ منجمد در بازار خبر داد.

 

*** عرضه ده هزار تن مرغ منجمد در بازار

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدرضا کلامی ضمن اعلام اینکه شرکت پشتیبانی امور دام عرضه ۱۰ هزار تن مرغ منجمد را از محل ذخایر در میادین میوه و تره بار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و صنوف منتخب در سطح کشور را آغاز کرده است. اظهار داشت:

در اسفند ماه سال گذشته کمبود تقاضا و بسته بودن هتل‌ها و رستوران‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا، سبب شد مرغدار مرغ زنده را حدود ۶ تا ۷ هزار تومان بفروشد و مصرف کننده ۱۰ هزار تومان بخرد که این وضعیت باعث ضرر تولیدکننده شد.

 

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه اضافه کرد:

برای حفظ تعادل، دولت مقادیر مازاد عرضه مرغداران را جمع آوری کرد که بر همین اساس با جمع آوری روزانه حدود ۲ هزار تن مرغ در حال حاضر بیش از ۹۰ هزار تن ذخایر گوشت مرغ داریم.

کلامی با بیان اینکه در حال حاضر مرغدار مرغ زنده ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان می فروشد و متوسط خرده فروشی حدود ۱۵ تا ۱۷ هزار تومان است که بالاترین قیمت مرغ متعلق به سیستان و بلوچستان است که به واسطه نداشتن تولید زیاد و طولانی بودن فواصل بین شهری حدود ۱۷ هزار و ۷۰۰ تومان تومان بود.

 

*** قیمت مرغ برای مصرف‌کننده

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دبیر ستاد تنظیم بازار در پایان، اظهار داشت:

شرکت پشتیبانی امور دام ۱۰ هزار تن مرغ منجمد را عرضه می‌کند و قیمت مرغ مصرف‌کننده در میادین میوه و تره بار ۱۳ هزار تومان و در سطح خرده‌فروشی‌ها ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان شده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول