کد خبر:124369
پ
سود سهام عدالت
سخنگوی ستاد راهبردی آزادسازی سهام عدالت:

اجرا نشدن هزار سفارش فروش سهام عدالت/ کارگزاری‌ها باید پاسخگوی مردم باشند

سخنگوی ستاد راهبردی آزادسازی سهام عدالت با اشاره به اجرا نشدن هزار سفارش فروش سهام عدالت تاکید کرد کارگزاری‌ها در این زمینه باید پاسخگوی مردم باشند.

سخنگوی ستاد راهبردی آزادسازی سهام عدالت با اشاره به اجرا نشدن هزار سفارش فروش سهام عدالت تاکید کرد کارگزاری‌ها در این زمینه باید پاسخگوی مردم باشند.

 

*** فروش سهام عدالت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حسین فهیمی، در مورد گلایه برخی سهامداران سهام عدالت مبنی بر این که با وجود سفارش فروش این سهام، پولی به حساب آنها واریز نشده و یا مقدار اندکی پول واریز شده است، اظهار داشت:

از مهم‌ترین این دلایل نداشتن شماره تلفن همراه به نام متقاضی و یا فعال نبودن شماره شبای حساب بانکی بوده است.

سخنگوی ستاد راهبردی آزادسازی سهام عدالت با بیان اینکه، عدم اجرای سفارش فروش سهام عدالت، توسط کارگزاری‌ها اجرا نشده، که بر اساس آخرین تصمیم‌گیری قرار شد هر کارگزاری باید به مشتریان خود پاسخ دهد که چرا تقاضا برای فروش سهام عدالت انجام نشده است، گفت:

همچنین عدم اجرای سفارش فروش سهام عدالت، توسط کارگزاری‌ها اجرا نشده که بر اساس آخرین تصمیم‌گیری قرار شد هر کارگزاری باید به مشتریان خود پاسخ دهد که چرا تقاضا برای فروش سهام‌عدالت انجام نشده است.

 

*** وظیفه کارگزاری

 

وی با بیان این که عمده سفارش‌ها از طریق بانک‌ها انجام می‌شود گفت:

کارگزاری‌های بورسی و کارگزاری‌های مرتبط با بانک‌ها تا پایان این ماه فرصت دارند به هر مشتری جداگانه پاسخ دهند که مشکل تقاضای فروش ۳۰ درصد سهام‌عدالت آنها چیست و اگر کسی پاسخی ندهد، برخورد انضباطی با آن کارگزاری انجام می‌شود.

کارگزاری‌های مرتبط با بانک‌ها باید به مردم پاسخ دهند و اگر از اول مردادماه کارگزاری‌ها پاسخ ندهند، با آنها برخورد انضباطی می‌شود؛ در مورد کسانی که روش مدیریت غیرمستقیم سهام‌عدالت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انتخاب کرده‌اند، فعلا تعداد سهام آنها از طریق سامانه سهام عدالت، قابل رویت است، اما فروش سهام آنها زمانی امکانپذیر است که شرکت سرمایه گذاری استانی مربوطه وارد بورس شود.

 

*** ورود شرکت‌های جدید به بورس

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی ستاد راهبردی آزادسازی سهام عدالت در پایان، اظهار داشت:

هنوز شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی وارد بورس نشده‌اند و کارهای پذیرش آنها در بورس در حال انجام است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول