کد خبر:124339
پ
بازنشستگان
رییس سازمان برنامه و بودجه:

افزایش حقوق بازنشستگان از اول مهر/ پرداخت پاداش بازنشسته‌ها

رییس سازمان برنامه و بودجه از افزایش حقوق بازنشستگان از اول مهر خبر داد.

رییس سازمان برنامه و بودجه از افزایش حقوق بازنشستگان از اول مهر خبر داد.

 

*** افزایش حقوق بازنشستگان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدباقر نوبخت در رسانه ملی با اشاره به قانون برنامه ششم برای متناسب‌سازی حقوق شاغلین تحت عنوان همسان‌سازی، افزود:

تکلیفی بر دولت قائل شده ایم، طی سال ۹۶ تا ۹۹ هر ساله مبلغی هم علاوه بر افزایشی که برای شاغلین در نظر گرفته می‌شد برای بازنشستگان هم اضافه می‌شد، اما با توجه به این که برای شاغلین در اسفند ماه سال ۹۸، افزایش امتیازات فصل دهم اجرا شد، فاصله بین حقوق بازنشستگان و شاغلین زیاد‌تر شد به همین جهت از برخی شخصیت‌های بازنشسته و با تجربه دعوت کردیم تا ما را یاری نمایند.

 

وی ضمن تأیید بر اینکه همه بازنشستگان کشوری و لشکری از اول مهر ماه معادل ۹۰ درصد حقوق شاغلین فعلی را دریافت خواهند کرد، افزود:

طبق کارشناسی‌های انجام شده، جدولی تهیه شد که طبق آن دریافتی طبقه به طبقه و گروه به گروه اعضای بازنشسته حداکثر ۹۰ درصد شاغلان خواهد بود.

آنچه از آغاز مهر ماه به اجرا می‌رسد، رضایت همکاران ما را در بر خواهد داشت. ضمناً با پرداخت ۳۲ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی، تأمین سرمایه همسان‌سازی بیمه شدگان تأمین اجتماعی هم صورت می‌گیرد.

 

*** افتتاح طرح‌های نیمه تمام

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رییس سازمان برنامه و بودجه در پایان با بیان اینکه دولت موظف به اتمام همه طرح‌های ناتمام خود اعم از عمرانی و اجتماعی شد، تصریح کرد:

در همین راستا آقای روحانی به سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد تا مطالبات ایثارگران را ظرف ماه‌های آینده تسویه کنیم و همچنین سازمان برنامه و بودجه موظف شد نسبت به کادر درمان مضاف بر مطالبات کارانه‌ها، فوق العاده ویژه‌ای هم برای کادر درمانی ستاد کرونا و همچنین بازنشستگان درمانی در نظر بگیرد.

برای بازنشستگان غیر از همسان سازی که از آغاز مهر عملیاتی می‌شود، برنامه‌ریزی کرده ایم قبل از آنکه مهر آغاز شود همه پاداش بازنشستگی در همه رده‌ها پرداخت شود.

حدود مبلغ ۳۲ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی بازنشستگان در نظر گرفته شده است، ضمناً در سال جاری شاهد افتتاح بسیاری از طرح‌های عمرانی ناتمام خواهیم بود که این افتتاح‌ها سبب رفاه مردم خواهد بود

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول