کد خبر:124355
پ
اداری کارمند
رییس سازمان امور اداری و استخدامی:

رسیدگی فوری به تخلفات اداری صورت‌گرفته در اجرای پروتکل‌های مقابله با کرونا

رییس سازمان امور اداری و استخدامی در بخشنامه‌ای از رسیدگی فوری به تخلفات اداری صورت‌گرفته در اجرای پروتکل‌های مقابله با کرونا خبر داد.

رییس سازمان امور اداری و استخدامی در بخشنامه‌ای از رسیدگی فوری به تخلفات اداری صورت‌گرفته در اجرای پروتکل‌های مقابله با کرونا خبر داد.

 

*** ابلاغ بند ۹ مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، این بخشنامه به تمام دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده پنج قانون خدمات کشوری و با توجه بند ۹ مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در بیست و یکم تیرماه ابلاغ شد.

در بخشنامه مصوبه‌های ستاد ملی کرونا بند نهم آمده است:

بر نحوه اعمال قانون با استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی و همکاری موثر قوه قضائیه و نیروی انتظامی در زمینه ارائه دهندگان خدمات دولتی و اداری و ابلاغ اجرای پروتکل‌ها به عنوان دستور اداری و برخورد برابر قانون رسیدگی به تخلفات اداری بود.

تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی (در هر سطح زمانی) موظف‌اند به محض ابلاغ مصوبه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، پروتکل‌ها، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های وزارت بهداشت آنها را به بخش‌های مربوطه ابلاغ کنند و کارکنان دستگاه‌ها باید تمهیدات لازم برای اجرای موثر دقیق این پروتکل‌ها را فراهم کنند.

مطابق این بخشنامه هرگونه تخطی از اجرای مصوبه‌های، ابلاغیه‌ها و پروتکل‌ها یا کم کاری و سهل‌انگاری در این زمینه تخلف اداری است و مراجع ذیربط مکلف‌اند موضوع را به هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری دستگاه گزارش کنند.

در این بخشنامه تاکید شده برای صیانت از حقوق مردم، مراجعان و کارکنان دستگاه‌های اجرایی، چنانچه کارکنان از ماسک استفاده نکنند و یا با وجود اطلاع از ابتلا به ویروس کرونا در محیط کار حاضر شوند با قید فوریت و مطابق قانون به تخلفات اداری افراد رسیدگی و رای متقضی صادر می‌شود.

 

*** نحوه شیوه نامه‌های جدید

 

به گزارش خبرگزاری سروش، با گسترش شیوع بیماری کرونا، کارکنان ادارات و دستگاه‌ها موظف شدند در محیط کار از ماسک استفاده کنند همچنین مقرر شد دو سوم کارکنان سر کار خود حاضر باشند و بقیه دورکار باشند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول