کد خبر:124366
پ
جهش تولید
سرپرست وزارت صنعت:

ضرورت تسریع در تحویل خودروی جانبازان و ایثارگران

سرپرست وزارت صنعت بر ضرورت تسریع در تحویل خودروی جانبازان به ویژه جانبازان با شرایط خاص تاکید کرد.

سرپرست وزارت صنعت بر ضرورت تسریع در تحویل خودروی جانبازان به ویژه جانبازان با شرایط خاص تاکید کرد.

 

*** تفاهم نامه ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حسین مدرس خیابانی در مراسم امضای تفاهم نامه ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران در محل بنیاد شهید و امور ایثارگران، اظهار داشت:

امروز در یک جنگ تمام عیار اقتصادی به سر می‌بریم و به روش‌های عادی مدیریتی نمی توان کشور را اداره کرد، کشور در دوران جنگ به جای مدیر فرمانده می‌خواهد و طبیعتاً افرادی که در دوران دفاع مقدس لباس رزم و فرماندهی بر تن داشتند، امروز نیز در این شرایط پای کار هستند و در خط مقدم قرار دارند و حتما وزارت صمت از ظرفیت عظیم این عزیزان، استفاده خواهد کرد.

تفاهم نامه ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران با پیشنهاد بنیاد شهید و ایثارگران و استقبال و وزارت صمت در دستور کار قرار گرفته و چند محور اساسی دارد که در محور اول آن به موضوع اشتغال ایثارگران، خانواده شهدا و فرزندان شهدا و آزادگان اشاره شده تا در بخش‌های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری با اولویت، مسئله اشتغال این عزیزان مدنظر قرار خواهد گرفت.

 

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه اضافه کرد:

اراده لازم از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای برداشتن گامی محکم در مسیر خدمت به جامعه پر افتخار ایثارگران، خانواده معزز شهدا و آزادگان سرافراز وجود دارد و به تعبیر حضرت امام(ره)، ما هر چه داریم به برکت خون شهدا است.

جای خوشحالی است که هم اکنون در این خصوص گام‌هایی برداشته شده و تعدادی از واحدهای بزرگ صنعتی و معدنی کشور تعداد مناسبی از سهمیه اشتغال خود را برای این قشر سرافراز اختصاص داده‌اند.

 

*** محورهای تفاهم نامه ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران

 

مدرس خیابانی در خصوص محورهای اصلی این تفاهم نامه، افزود:

محور دیگر این تفاهم نامه اعطای تسهیلات ویژه به شرکت دانش بنیان و حمایت از این شرکت‌ها بوده که با توجه به سر فصل برنامه‌های صندوق‌های حمایتی زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت در حمایت ویژه از شرکت‌های دانش بنیان، حتماً با نگاه اولویت دار جامعه ایثارگری مورد توجه قرار خواهند گرفت.

در بخشی از این تفاهم نامه به موضوع آموزش و ارتقاء مهارت ایثارگران اشاره شد که بر مبنای آن وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف شده زمینه و بستر لازم را برای این امر فرآهم کند.

در این تفاهم نامه روی تسریع در تحویل خودرو به ایثارگران به ویژه جانبازان عزیز با شرایط خاص، توافق شده و با اولویت نخست در این خصوص حتماً اقدام خواهیم کرد.

 

مدرس خیابانی در بخش دیگری از سخنان خود افزود:

امروز در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم و دشمنانی که روزی جنگ نظامی را به ما تحمیل کرده بودند امروز با شیوه‌های متفاوت ولی با همان شقاوت ها و رفتارهای ناجوانمردانه جنگ اقتصادی را به ما تحمیل نموده اند.

بدون تردید نباید فراموش کرد در یک مصاف تمام عیار و جنگ اقتصادی، امنیتی، اجتماعی و حتی تبلیغاتی قرار داریم و به زعم بنده در حال جهاد هستیم و در سایه صبوری، استقامت و همراهی مردم نتایج مثبتی از خودباوری و خوداتکایی در کشور شکل گرفته و زمینه‌ساز ایستادگی ما در برابر دشمن شده است.

کشورمان در چند ماه اخیر تحت شدیدترین تحریم‌های تحمیلی بوده و تدابیر اتخاذ شده ذیل پیام ایستادگی و مقاومت رهبر معظم انقلاب و نامگذاری سال ۹۹ با عنوان جهش تولید، موید آن است که در سخت ترین شرایط جنگ اقتصادی همچنان مقاومت جانانه‌ای در کشور وجود دارد و ما از آرمان های خود و نظام مقدس جمهوری اسلامی دست بر نخواهیم داشت.

 

*** رشد آمار تولیدات صنعتی و معدنی در سه ماهه اول سال جاری

 

وی ضمن اعلام اینکه عملکرد سه ماهه بخش‌های مختلف صنعت، معدن و تجارت کشور عموم رشته‌های صنعتی و معدنی در شرایط محدودیت مضاعف شیوع کرونا، افزایشی بوده و رشد داشته اند، گفت:

این آمارها نشان دهنده آن است که بخش اقتصاد و صنعت و معدن کشور با این میزان از مقاومت در برابر تمامی حربه های دشمن می‌تواند با سربلندی از این مسیر نیز عبور کند و پرچم پرافتخار کشورمان و جمهوری اسلامی را همواره برافراشته نگه دارد.

در طول ۴۱ سال گذشته از تمامی بحران‌های تحمیلی به سلامت عبور کرده‌ایم و امروز نیز با مقاومت از این شرایط گذر خواهیم کرد و این دشمن است که در برابر ملت پرافتخار کشورمان سرخم خواهد نمود.

 

*** تشکیل کمیته مشترک برای حمایت از جانبازان

 

مدرس خیابانی ضمن اشاره به تامین و تسریع در تحویل خودروهای مربوط به جانبازان دارای شرایط خاص حرکتی در اولویت این وزارتخانه، گفت:

در همین شرایط سخت تحریمی، تولید خودرو در کشور طی سه ماه نخست ۹۹، با رشد ۱۸ درصدی مواجه بوده و برای مدیریت تقاضا، در عرضه نیز اصل بر قرعه کشی گذاشته شده که البته در قالب تفاهم نامه امضا شده امروز، تسریع در تحویل خودروی جانبازان به خصوص جانبازان با شرایط خاص در اولویت خواهد بود.

وزارت صنعت، معدن و تجارت تمام تلاش خود را برای اجرایی شدن مواد تفاهم‌نامه به کار خواهد بست و در کمیته مشترک برای فعال سازی ظرفیت‌های موجود اعم از ظرفیت ملی یا متمرکز در وزارت صمت نهایت استفاده را برای تحقق اهداف این تفاهم نامه انجام خواهد داد.

 

*** فرصت‌های جدید برای ایثارگران جانبازان، خانواده شهدا و آزادگان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان، اظهار داشت:

در همین راستا از طریق استان‌ها و واحدهای مستقر در مناطق مختلف کشور سعی می‌شود در حوزه اشتغال، آموزش و بهره‌گیری از سایر ظرفیت‌ها از جمله فرصت‌های حمایتی صندوق‌های زیر نظر وزارتخانه با اولویت ایثارگران جانبازان، خانواده شهدا و آزادگان نهایت بهره را داشته باشیم.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + 19 =

کلید مقابل را فعال کنید