کد خبر:124389
پ
ماه رمضان
رئیس سازمان حمایت:

افزایش ۱۶۰۰ درصدی تعداد پروندهای تخلف در سه ماهه اول سال ۹۹

رییس سازمان حمایت از افزایش ۱۶۰۰ درصدی تعداد پروندهای تخلف در سه ماهه اول سال ۹۹ خبر داد.

رییس سازمان حمایت از افزایش ۱۶۰۰ درصدی تعداد پروندهای تخلف در سه ماهه اول سال ۹۹ خبر داد.

 

*** افزایش ۱۶۰۰ درصدی تعداد پروندهای تخلف

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عباس تابش در جلسه قرارگاه جهش تولید، اظهار داشت:

در سه ماهه اول سال ۹۹، تعداد پرونده‌های تشکیل شده برای شرکت های تولیدی توسط بازرسان سازمان حمایت و ارسالی آنها به تعزیرات حکومتی با رشد ۱۶۰۰ درصدی مواجه بوده است، به عبارتی سال ۹۸ برای ۳۵ شرکت متخلف تشکیل پرونده شده بود که امسال تعداد این شرکت ها ۵۳۹ مورد بوده است.

در این مدت تعداد گشت های مشترک بازرسی که عموماً با حضور نیروهای سازمان تعزیرات حکومتی و بازرسان سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و همچنین بازرسان سازمان های صمت استان ها برگزار می‌شود؛ بیش از ۵۱ درصد رشد داشته است.
تعداد پرونده های متشکله در قالب گشت مشترک بازرسی، افزایش ۱۵٫۴ درصدی مواجه بوده است.

در همین مدت تعداد بازرسی های انجام شده از سوی بازرسان سازمان های صمت استان‌ها، رشد ۱۰ درصدی داشته و در همین خصوص تعداد پرونده‌های متشکله نیز افزایش یک درصدی را نشان می دهد.

 

*** عملیاتی‌شدن ۳ سامانه جدید

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رییس سازمان حمایت در پایان، بیان داشت:

افزایش ارزش ریالی پرونده‌های متشکله سه ماه اول سال با رشد ۵۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه بو.ده است و همچنین میزان رسیدگی به شکایات و مصالحه در این مدت با ۹۶ درصد افزایش روبرو بوده است.

از ۴ سامانه مصوب و قانونی شامل سامانه های جامع انبارها، اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات در حال عملیات و سامانه های جامع گارانتی و مدیریت یکپارچه بازرسی که تکلیف سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بود در حال حاضر بصورت آزمایشی ارائه خدمات می نمایند که روز سه شنبه در نشست ویدئو کنفرانسی معاونین بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سراسر کشور بصورت رسمی رونمایی خواهد شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول