کد خبر:124410
پ
دیپلماسی اقتصادی
رییس کمیسیون صنایع مجلس:

طرح اولیه دو فوریتی توسعه دیپلماسی اقتصادی آماده است/ تغییر رویکرد سفارتخانه‌ها از سیاسی به اقتصادی

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه طرح اولیه دو فوریتی توسعه دیپلماسی اقتصادی کشور آماده است، هدف از اجرای این طرح را تغییر رویکرد سفارتخانه‌ها از سیاسی به اقتصادی، معرفی کرد.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه طرح اولیه دو فوریتی توسعه دیپلماسی اقتصادی کشور آماده است، هدف از اجرای این طرح را تغییر رویکرد سفارتخانه‌ها از سیاسی به اقتصادی، معرفی کرد.

 

*** توسعه دیپلماسی اقتصادی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عزت الله اکبری تالارپشتی در حاشیه دیدار با روسای تشکل‌های صنعتی با محوریت دیپلماسی اقتصادی و در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری ضمن اشاره به جلسه اخیر کمیسیون صنایع با وزیر امور خارجه، اظهار داشت:

دو کار مشترک را با همکاری وزارت امور خارجه آغاز کردیم، کمیته‌ای مشترک بین مجلس و وزارت امور خارجه برای تشویق صادرات تشکیل شد و لیست نمایندگانی که باید عضو آن کمیته باشند به وزیر امورخارجه به صورت مکتوب ارائه شد.

معاون اقتصادی وزارت امور خارجه نیز از طرف ایشان مسئولیت این کار را به عهده گرفتند.

کمیته مشترک بین مجلس و وزارت خارجه در حال حاضر مشغول بررسی‌های لازم در زمینه توسعه صادرات است.

 

*** تشکیل کمیته مشترک مجلس و وزارت خارجه

 

وی در خصوص هدف اصلی تشکیل کمیته مشترک مجلس و وزارت خارجه با محوریت دیپلماسی اقتصادی خاطرنشان کرد:

هدف ما این است که سفارتخانه‌ها را به چهره اقتصادی تبدیل کنیم زیرا جنگی که الآن دشمن به ما تحمیل می‌کند یک جنگ اقتصادی است.

رویکر اصلی ما در سفارتخانه‌ها و همه تشکیلات داخلی باید به گونه‌ای باشد که کمک کنند تا وزارت امور خارجه این تغییر رویکرد را انجام دهد.

 

*** طرح دو فوریتی دیپلماسی اقتصادی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان ضمن اعلام اینکه نتایج و دستاوردهای این کمیته به صورت قانون تصویب خواهد شد، اظهار داشت:

با حضور تشکل‌ها، طرح اولیه دو فوریتی توسعه دیپلماسی اقتصادی آماده شده است.

این طرح دو فوریتی را در معرض بررسی وزارت خانه‌های مختلف و مجلس قرار خواهیم داد تا طرح پخته‌ای شود که بتوانیم دولت را ملزم کنیم در جهت اعمال تغییر سیاسی به اقتصادی سفارتخانه‌ها، آن را بکارگیرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + نه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول