کد خبر:124432
پ
ثبت‌نام اصناف تهران
رییس اتاق اصناف تهران:

تلاش بی‌وقفه اصناف برای تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم

رییس اتاق اصناف تهران از تلاش بی‌وقفه برای تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم خبر داد.

رییس اتاق اصناف تهران از تلاش بی‌وقفه برای تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم خبر داد.

 

*** تامین کالاهای اساسی در بازار

 

به گزارش خبرگزاری سروش، قاسم نوده فراهانی با تاکید بر وجود همکاری بین مراکز ذیربط جهت تامین کالاهای اساسی، بیان کرد:

هرچند که برخی افراد فرصت طلب در این اوضاع و احوال حساس از شرایط سوءاستفاده کرده و می خواهند جو را برای مردم عزیزمان ناآرام کنند، اما خوشبختانه با همکاری وزارت صنعت، اتاق اصناف، اتحادیه ها و واحد های صنفی تمام تلاشمان را وقف تامین نیازهای مردم کرده ایم تا به لحاظ تامین، توزیع و دسترسی به کالاهای اساسی با مشکلی روبه رو نباشند.

 

وی با اشاره به صحبت های اخیر سرپرست وزارت صنعت در جلسه ستاد تنظیم بازار مبنی بر اینکه دولت، ارز کالاهای اساسی را تامین می‌کند، گفت:

با اعلام تامین ارز دولتی برای کالاهای اساسی و وجود ۴ میلیون تن کالا در بنادر و گمرکات کشور، مردم اطمینان داشته باشند کمبودی در زمینه تامین کالاهای اساسی در بازار وجود ندارد.

 

*** عاملی مهم در راستای کنترل شیوع کرونا

 

نوده فراهانی در زمینه تولید و توزیع مناسب ماسک، بیان کرد:

با توجه به تاثیر استفاده از ماسک جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و نیاز شدید جامعه در حال حاضر به این وسیله، برای تامین و تولید آن گام‌های اساسی برداشته شده و بسیاری از اتحادیه های مرتبط با پوشاک نیز در این امر فعالیت مثبتی انجام داده‌اند.

خوشبختانه در زمینه تولید ماسک در کشور مسئله‌ای نداریم و بسیاری از تولیدکنندگان صنفی در این راستا گام برداشته و تلاش کرده‌اند تا نیاز اقشار گوناگون را رفع کنند.

 

وی استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی اصناف را عاملی مهم در راستای کنترل شیوع ویروس کرونا برشمرد و افزود:

کلیه اصناف هم خود را متعهد به رعایت پروتکل های بهداشتی می دانند هم از پذیرفتن افراد مراجعه کننده بدون استفاده از ماسک خودداری می کنند ؛چرا که این نحوء عملکرد به سود خودشان و دیگران خواهد بود.

 

*** برخورد با احتکارکنندگان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رییس اتاق اصناف تهران در پایان پیرامون برخورد با احتکارکنندگان کالاهای اساسی، اظهار داشت:

متاسفانه برخی افراد سودجو و فرصت طلب که فقط به دنبال منافع خود می‌باشند با احتکار برخی کالاهای اساسی و امتناع از عرضه آن سعی در ایجاد آشفتگی و جو روانی نامناسب در بازار دارند که خوشبختانه در روزهای اخیر با تصمیمات شورای هماهنگی تشدید کنترل و نظارت اقدامات ویژه‌ای در زمینه جلوگیری از احتکار در انبارها صورت گرفته است تا با نظارت بیشتر فضا برای فعالیت های این چنینی ناایمن شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول