کد خبر:124494
پ
شستا
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با وجود همه محدودیت‌های مالی اجرا می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرایی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با وجود همه محدودیت‌های مالی خبر داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرایی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با وجود همه محدودیت‌های مالی خبر داد.

 

*** همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد شریعتمداری در مراسم رونمایی از درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری،‌ اظهار داشت:

حداکثر توان خود را برای حل مشکلات بازنشستگان به کار خواهیم گرفت.

یکی از مهمترین مطالبات بازنشستگان، همسان‌سازی حقوق آنان است، این موضوع با همکاری سازمان برنامه و بودجه، خزانه کل کشور و کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شده و دولت با وجود همه محدودیت‌های مالی آن را اجرا می‌کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با استقبال از اجرای طرح یاری در صندوق بازنشستگی کشوری، بانک صادرات و فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه برای تامین کالاهای مصرفی بازنشستگان، خواستار افزایش رقم پرداختی و نیز افزایش تعداد اقساط از سوی بانک صادرات و نیز تنوع و کیفیت کالاها و محصولات فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه شد.

 

*** شفافیت بیشتر در کارها برای بازنشستگان

 

شریعتمداری پیرامون واگذاری صندوق مالی دارا یکم، گفت:

در جریان واگذاری صندوق مالی دارا یکم، اقدامات قابل توجهی برای مشارکت بازنشستگان از سوی صندوق بازنشستگی کشوری انجام شده که باید به شکلی قوی‌تر در روند بورسی شدن هلدینگ‌ها و شرکت‌های این صندوق هم ادامه یابد.

لازم است در زمینه شفافیت هرچه سریع‌تر، اقدامات لازم صورت گیرد تا همه بازنشستگان بتوانند از ترکیب مدیریتی صندوق، شرکت‌ها و هلدینگ‌های آن و میزان ارقام پرداختی مدیران مطلع شوند.

 

وی در ادامه اضافه کرد:

اقدام مهم دیگر در حوزه شفافیت انتشار ترازنامه مالی همه شرکت‌های بورسی تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری در کدال است که از طریق آن همه کارشناسان می‌توانند وضعیت شرکت‌های سودده و زیان‌ده را تحلیل کنند که اطلاعات آن در سایت خود صندوق بازنشستگی نیز موجود است.

 

شریعتمداری حفاظت از اموال بازنشستگان را مسئولیت مهم و سرلوحه فعالیت‌های مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری دانست و گفت:

با آنکه این صندوق در شرایط کنونی اتکای زیادی به بودجه عمومی دولت دارد، اما تلاش می‌شود با حداکثر بازدهی از سرمایه بازنشستگان، بخشی از منابع مورد نیاز برای ارائه خدمات مالی و رفاهی تامین شود.

 

*** اقدامات سازمان تامین اجتماعی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر تعاون در پایان الکترونیکی کردن خدمات به ذی‌نفعان را به ویژه در شرایط کنونی یک گام مهم دانست و با تاکید بر توسعه آن،اظهار کرد:

خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته در صندوق، حوزه الکترونیکی کردن خدمات به سرعت پیش می‌رود و می‌تواند یک راهبرد برای خدمات رسانی به جامعه بازنشستگان باشد.

پرداخت ۳۲ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی از طریق واگذاری سهام خود در ۹ شرکت بزرگ و با هدف تامین منابع طرح همسان‌سازی صورت گرت، با اجرای این طرح، انتظار ۱۴ ساله بازنشستگان تامین اجتماعی محقق خواهد شد.
اجرای طرح واگذاری دو درصد از سهام شستا با هدف سهامدار شدن بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی صورت گرفته که امیدواریم روند بورسی شدن و واگذاری سهام شرکت‌ها در مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری هم سریع‌تر عملیاتی شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 12 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول