کد خبر:124473
پ
شاخص بورس
طبق مصوبه سازمان بورس:

کاهش ۲۰ درصدی کارمزد معاملات بورس از ۱ مرداد

طبق مصوبه سازمان بورس، کاهش ۲۰ درصدی کارمزد معاملات بورس از ۱ مرداد اعمال می‌شود.

طبق مصوبه سازمان بورس، کاهش ۲۰ درصدی کارمزد معاملات بورس از ۱ مرداد اعمال می‌شود.

 

*** کاهش کارمزد معاملات

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بر اساس طبق مصوبه سازمان بورس و اوراق بهادار که به مدیران عامل بورس، فرابورس، سپرده‌گذاری مرکزی، مدیریت فناوری و رایان بورس ابلاغ شده است، کارمزد معاملات در بورس از یکم مرداد، ۲۰ درصد کاهش می‌یابد.

هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار این تصمیم را با هدف کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذاری، تشویق سرمایه‌گذاران فعال در بازار سرمایه و انجام اقدامات لازم به منظور حمایت از حقوق و منافع سرمایه سرمایه‌گذاران در بازار اوراق بهادار اتخاذ کرده است.

همچنین بر اساس این مصوبه، ۳۰ درصد از درآمد ناشی از کارمزد معاملات در بورس،, فرابورس و شرکت‌های کارگزاری به‌صورت روزانه به حساب صندوق سرمایه‌گذاری مشترک توسعه بازار سرمایه واریز می‌شود.

 

*** معاملات بورس

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در معاملات ۳۱ تیرماه بورس ۲ میلیون و ۳۴۰ هزار معامله انجام شد که طی آن ۸ میلیارد و ۵۰۶ میلیون سهم با ارزشی حدود ۲۱ هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان دادوستد شد.

در این میان اگر چه نمادهایی چون شتران، شستا و فولاد به ترتیب تاثیر مثبت ۵۷۵۲، ۳۹۱۴ و ۲۱۲۳ واحدی بر شاخص کل بورس داشتند اما جو منفی غالب در بازار و معاملات منفی شپنا، پارسان و تاپیکو در نهایت کفه ترازو را به سمت رنگ قرمز برد تا شاخص افتی ۰٫۵ درصدی را تجربه کند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 14 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول