کد خبر:124562
پ
وزارت اقتصاد
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

جزئیات لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی/ شرط جدید اعمال مالیات

بر اساس لایحه وزارت اقتصاد، شرط اعمال مالیات با نرخ صفر بر بخشی از سود سال ۹۸، افزایش سرمایه شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه از محل صرف سهام است.

بر اساس لایحه وزارت اقتصاد، شرط اعمال مالیات با نرخ صفر بر بخشی از سود سال ۹۸، افزایش سرمایه شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه از محل صرف سهام است.

 

*** شرط جدید اعمال مالیات با نرخ صفر

 

به گزارش خبرگزاری سروش، جزئیات لایحه دولت در خصوص افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار یا فرابورس ایران، از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم نشان می‌دهد،‌ شرط اعمال مالیات با نرخ صفر با نرخ صفر بر بخشی از سود سال ۹۸، افزایش سرمایه شرکت‌ها حاضر در بازار سرمایه از محل صرف سهام است.

بر این اساس شرکت‌های پذیرفته شده در بورس که در سال ۹۹ نسبت به افزایش سرمایه از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم اقدام نمایند و حداکثر چهار ماه پس از پایان سال مالی مستندات مربوط به ثبت افزایش سرمایه را به مرجع ثبت شرکت‌ها تصمیم نمایند تا سقف ۲۰ درصد مبلغ افزایش سرمایه مذکور از سود سال ۹۸ آنها، منوط به ارائه گواهی ثبت افزایش سرمایه مشمول مالیات به نرخ صفر می‌شود.

 

*** افزایش سهم شرکت‌های وابسته

 

به گزارش خبرگزاریی سروش، پیش از این دولت با هدف ساماندهی وضعیت بازار سرمایه و با توجه به کشش تقاضای بالا در بازار سرمایه به منظور استفاده از فرصت‌های تأمین مالی از این بازار، با افزایش سهم شناور آزاد شرکت‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی در بازار سرمایه موافقت کرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول