کد خبر:124579
پ
صادرات واردات
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

واردات و صادرات در سال ۹۹ چه میزان بوده است؟

آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد در ماه‌های فروردین و اردیبهشت به ترتیب کمترین و بیشترین میزان صادرات صورت گرفته است.

آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد در ماه‌های فروردین و اردیبهشت به ترتیب کمترین و بیشترین میزان صادرات صورت گرفته است.

 

*** وضعیت واردات و صادرات در بهار سال ۹۹

 

به گزارش خبرگزاری سروش، آمار بانک مرکزی از وضعیت صادرات و واردات کشور درسه ماهه ابتدایی سال ۹۹ نشان می‌دهد که واردات گمرکی ۷ میلیارد و۶۲۰ میلیون دلار و صادرات نیزمعادل ۶ میلیارد و ۳۶۴ میلیون دلاربوده و ماه‌های فروردین و اردیبهشت به ترتیب کمترین و بیشترین میزان صادرات را داشته‌اند.

طبق آنچه که بانک مرکزی از وضعیت صادرات و واردات در سه ماهه ابتدایی سال جاری منتشر کرده، ۸ میلیون و ۹۲۳ هزار تن به ارزش ۷ میلیارد و ۶۲۰ میلیون دلار کالا به کشور وارد شده است.
همچنین، در این مدت ۲۱ میلیون و ۹۲۹ هزار تن کالا به ارزش ۶ میلیارد و ۳۶۴ میلیون دلار صادر شده است.

 

*** ارزش واردات درسه ماه اول سال ۹۹

 

بررسی جزئیات واردات در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد بیانگر آن است که در این ماه‌ها به ترتیب معادل ۲ میلیون و ۵۲۶، ۳ میلیون و ۸۷۹ و ۲ میلیون ۵۱۸ هزار تن واردات صورت گرفته و ارزش واردات دراین ماه‌ها نیز به ترتیب یک میلیارد و ۹۳۱ میلیون دلار، ۳ میلیارد و ۱۱۰ میلیون دلار و ۲ میلیارد و ۵۷۹ میلیون دلار بوده است.

با این حساب، بیشترین ارزش واردات مربوط به ماه اردیبشهت بوده و کمترین ارزش واردات متعلق به فروردین بوده است، علاوه براین، کمترین میزان واردات مربوط به خرداد ماه معادل ۲ میلیون و ۵۱۸ هزار تن و بیشترین میزان واردات هم در ماه اردیبهشت معادل ۳ میلیون و ۸۷۹ هزار تن اتفاق افتاده است.

 

*** کمترین میزان صادرات و بیشترین میزان واردات

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فروردین ماه با ۵ میلیون و ۳۴۶ هزار تن صادرات به ارزش یک میلیارد و ۶۵۲ میلیون دلار کمترین میزان صادرات را به خود اختصاص داده است.
همچنین، اردیبهشت ماه با ۹ میلیون و ۱۷۶ هزار تن صادرات به ارزش ۲ میلیارد و ۶۴۷ میلیون دلار بیشترین میزان صادرات را داشته است.

علاوه براین، در خرداد ماه سال جاری نیز صادراتی به میزان ۷ میلیون و ۴۰۷ هزار تن و به ارزش ۲ میلیارد و ۶۴ میلیون دلار صورت گرفته و تراز تجاری کشور در بهار سال جاری نیز منفی یک میلیارد و ۲۵۶ میلیون دلار بوده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − سه =

کلید مقابل را فعال کنید