کد خبر:124595
پ
یارانه معیشتی
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

یارانه معیشتی مرداد یک روز زودتر واریز می‌شود

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، زمان واریز نهمین مرحله یارانه معیشتی را ۹ مردادماه اعلام کرد.

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، زمان واریز نهمین مرحله یارانه معیشتی را ۹ مردادماه اعلام کرد.

 

*** یارانه معیشتی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، اگرچه این یارانه همواره دهم هر ماه پرداخت می‌شد اما به دلیل تقارن این روز با تعطیلی روز جمعه، این یارانه همچون ماه گذشته، یک روز زودتر به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

گفتنی است مبلغ ای یارانه همانند دوره‌های قبل به ازای هر نفر ۵۵ هزار تومان خواهد بود و خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزارتومان، خانواده‌های سه نفره، ۱۳۸ هزارتومان، خانواده‌های چهارنفره ۱۷۲ هزارتومان، خانواده‌های ۵ نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی دریافت می‌کنند.

 

*** پرداخت وام یک میلیونی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، با شیوع بیماری کرونا و تعطیلی کسب و کارها دولت تصمیم گرفت برای کاهش پیامدهای اقتصادی ناشی از این بیماری، وام یک میلیون تومانی به ۲۴ میلیون خانواده ایرانی که یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی می‌گیرند، پرداخت کند.

نحوه پرداخت این تسهیلات به صورت غیرحضوری انجام شد به این صورت که، ابتدا باید متقاضیان مشخص می‌شد بنابراین سرپرست خانوار کدملی خود را از طریق سیم کارتی که به نام وی ثبت شده است به سرشماره ۶۳۶۹ پیامک می‌کرد.

پس از دریافت پیامک و با استفاده از داده‌های پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان مشمول بودن متقاضی برای دریافت وام مشخص و اعلام شد.

پرداخت وام به متقاضیان از ابتدای اردیبهشت ماه شروع شد و در مرحله نخست بیش از ۱۷ میلیون خانوار این وام یک میلیون تومانی را دریافت کردند. ۲۲ خردادماه که به صورت رسمی پرونده پرداخت وام یک میلیون تومانی بسته شد در مجموع برای ۲۱ میلیون و ۵۱ هزار و ۳۹۳ خانواده، معادل ۸۷ درصد تسهیلات، پرداخت شد.

sv,a

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول