کد خبر:124625
پ
تابش
رییس سازمان حمایت:

برخورد با گرانفروشی واحدهای تولیدی سیمان/ قیمت فروش سیمان

رییس سازمان حمایت ضمن اعلام قیمت جدید فروش سیمان از برخورد با گرانفروشی واحدهای تولیدی سیمان خبر داد.

رییس سازمان حمایت ضمن اعلام قیمت جدید فروش سیمان از برخورد با گرانفروشی واحدهای تولیدی سیمان خبر داد.

 

*** قیمت فروش سیمان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عباس تابش در خصوص قیمت خرید و فروش سیمان، اظهار داشت:

نرخ فروش مصرف‌کننده برای هر پاکت سیمان خاکستری حداکثر ۱۷٫۵۰۰ تومان و برای هر تن سیمان فله ۲۹۰٫۰۰۰ تومان است و هرگونه فروش سیمان بالاتر از سقف قیمت تعیین‌ شده توسط واحدهای تولیدی و توزیعی سیمان، تخلف محسوب گردیده و با متخلفین برخورد می شود.

 

وی در ادامه افزود:

پیرو تصمیمات جلسه ششم مردادماه سال جاری در مجلس شورای اسلامی و به منظور تعیین قیمت فروش سیمان، چهارشنبه ۸ مرداد ماه در نشستی مشترک با انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان مقرر شد تا تحویل سیمان توسط واحدهای تولیدی منحصراً به عاملین توزیع رسمی و مطابق دستورالعمل مربوطه صورت پذیرد.

 

*** برخورد با گرانفروشی واحدهای تولیدی سیمان

 

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در پایان با بیان حساسیت‌های سیمان در صنعت ساختمان، تصریح کرد:

مطابق توافق اعضای جلسه برای تامین بهنگام سیمان مورد نیاز انبوه سازان، پروژه های عمرانی و سایر مصارف عمده، واحدهای تولیدی مکلف به تحویل بار به قیمت مصوب درب کارخانه به انبوه سازان، پروژه های عمرانی و سایر مصارف عمده با معرفی‌نامه رسمی می باشند و انجمن مکلف است با هماهنگی اعضا بر عاملین فروش نظارت نماید.

سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت نسبت به نظارت جدی به عاملین توزیع سیمان اقدام و متخلفین برای ابطال عاملیت فروش و قطع تحویل سیمان به سازمان حمایت و انجمن مربوطه معرفی خواهند شد.

انجمن موظف است با هماهنگی تولید کنندگان در صورت مشاهده تخلف عاملان یا پس از اعلام سازمان حمایت برای ابطال عاملیت اقدام نماید.

 

*** گران‌فروشی سیمان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در پایان لازم به ذکر است، سیمان مشمول اعلام موجودی و الزام به ثبت در سامانه جامع انبار توسط کلیه واحدای تولیدی، توزیعی و خریداران عمده انبوه سازان می‌باشد و این بنگاه‌ها بایستی فرآیند تولید، توزیع و انبارش انواع سیمان را از طریق سامانه مذکور ثبت نمایند.

با توجه به مصوبات این جلسه، انجمن بر کلیه اعضای خود و همچنین از طریق اعضا بر کلیه نمایندگی‌ها نظارت جدی معمول خواهد داشت.

ضمناً نرخ فروش مصرف‌کننده برای هر پاکت سیمان خاکستری حداکثر ۱۷٫۵۰۰ تومان و برای هر تن سیمان فله ۲۹۰٫۰۰۰ تومان تعیین گردیده است.

لذا فروش بالاتر از نرخ‌ها مذکور برای خرده فروشی‌ها تخلف محسوب و با متخلفین علاوه بر اعمال قانون تعزیری از طریق قطع سهمیه و ابطال مجوز نمایندگی برخورد می‌گردد.

مصوبات این جلسه به حاضرین برای برنامه‌ریزی و اقدام موثر، ابلاغ شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول