کد خبر:124674
پ
پورابراهیمی
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

واگذاری سهام عدالت به ۶ دهک پایین درآمدی طبق طرح جدید مجلس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از واگذاری سهام عدالت به ۶ دهک پایین درآمدی طبق طرح جدید مجلس خبر داد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از واگذاری سهام عدالت به ۶ دهک پایین درآمدی طبق طرح جدید مجلس خبر داد.

 

*** ساماندهی جاماندگان سهام عدالت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدرضا پورابراهیمی در خصوص طرح مجلس برای ساماندهی جاماندگان سهام عدالت، اظهار کرد:

 
این احتمال وجود دارد که روند بررسی طرح ساماندهی جاماندگان سهام عدالت در جلسه علنی روز یکشنبه (یازدهم مرداد ۹۹) آغاز شود.
 
طبق این طرح، ایثارگران، کارگران و بازنشستگان و نیز اقشار کم درآمد جامعه در اولویت واگذاری هستند که براساس برآوردهای انجام شده، ۶ دهک جامعه را در برمی‌گیرد.
 
طبق بررسی‌هایی که انجام شده، بیش از ۳ میلیون نفر که تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) هستند، در مرحله اول، واگذاری سهام عدالت به آنها انجام می‌شود.
 
 

*** واگذاری سهام 

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان با بیان اینکه سهام عدالت به افراد ۶ دهک پایین درآمدی واگذار خواهد شد، بیان کرد:
 
در آغاز اجرای قانون و واگذاری این سهام به سهامداران در سال ۸۵، حدود ۵۰ میلیون نفر از افراد جامعه این سهام را دریافت کردند که ۲۰ میلیون نفر از این تعداد، جزو شش دهک پایین درآمدی بودند و مابقی افراد که در دهک‌های پایین قرار دارند نیز براساس این طرح، از مزایای این طرح بهره‌مند خواهند شد.
 
از آنجا که برای پرداخت یارانه معیشتی در تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۹۹، اعتبارات موردنیاز برای تخصیص یارانه کمک معیشتی و سهام‌عدالت شناسایی و پیش‌بینی شده است، دولت باید با شناسایی افراد واجد شرایط، جامعه یارانه‌بگیران و مشمولان سهام‌عدالت را نیز طبق این طرح اصلاح کند.

 

sv,a
انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول