کد خبر:124664
پ
مسکن
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

افزایش ۵۶ درصدی قیمت مسکن در یک سال اخیر

متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی معامله شده مسکن در شهر تهران در تیر ماه ۹۹ با ۵۶٫۶ درصد افزایش به ۲۰ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان رسیده است.

متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی معامله شده مسکن در شهر تهران در تیر ماه ۹۹ با ۵۶٫۶ درصد افزایش به ۲۰ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان رسیده است.

 

*** متوسط قیمت خرید وفروش واحد مسکونی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در تیر ماه ۹۹ متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیر بنای واحد مسکونی معامله شده ازطریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۲۰ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۶٫۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معاملات شده معادل ۴۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به منطقه ۱وکمترین آن با ۹ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان به منطقه ۱۸ تعلق داشته است.

ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۸ به ترتیب ۵۱٫۸ و ۵۸٫۲ درصد افزایش نشان می‌دهند.

 

*** تحولات بازار مسکن شهر تهران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در تیرماه سال ۱۳۹۹، به ۱۴ هزار واحد مسکونی بالغ شد که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۹۳٫۳درصد افزایش نشان می‌دهد.

گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران درتیرماه سال ۱۳۹۹، برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر می‌شود.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهرتهران به تفکیک عمر بنا در تیرماه سال ۱۳۹۹ حاکی از آن است که از مجموع ۱۴۰۴۷ واحد مسکونی معامله شده، واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۳۸٫۶ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

سهم مذکور در مقایسه با تیرماه سال قبل حدود ۱٫۶ واحد درصد کاهش یافته و در مقابل به سه واحدهای با قدمت ۶ تا ۱۰، ۱۶ تا ۲۰ و بیش از ۲۰ سال ساخت افزوده شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید