کد خبر:124759
پ
مسکن ملی
وزیر راه و شهرسازی:

خانه‌دار شدن تمام پرسنل وزارت راه و شهرسازی تا پایان سال ۹۹

وزیر راه و شهرسازی از خانه‌دار شدن تمام پرسنل وزارت راه و شهرسازی تا پایان سال ۹۹ خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی از خانه‌دار شدن تمام پرسنل وزارت راه و شهرسازی تا پایان سال ۹۹ خبر داد.

 

*** اصلاح ساختارهای وزارت راه و شهرسازی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد اسلامی با بیان این که هدف غایی از اصلاح ساختاری وزارت راه و شهرسازی و تشکیل شورای راهبری مدیریت و منابع انسانی این وزارتخانه، همقدم شدن تمامی کارکنان برای رضایتمندی مردم و اعتلای کشور است، اظهار کرد:

هدفگذاری‌های اصلاح ساختار سازمانی وزارت راه و شهرسازی باید به گونه‌ای باشد که سنگ بنایی برای دوره‌های آتی قلمداد شود.

نیاز به تدوین نقشه راه برای فعالیت‌های آتی است و باید به گونه‌ای تدبیر شود که اصلاحات ساختاری، جذب نیروی انسانی بر اساس شایسته گزینی و شایسته سالاری باشد به گونه‌ای که در نهایت منافع مردم و توسعه کشور و اعتلای ایران اسلامی، توامان دیده شود.

انتظار می‌رود تا معاونت توسعه و مدیریت برنامه‌ریزی در کوتاهترین زمان ممکن با همفکری و تدبیر، نقشه توسعه و اصلاح ساختاری وزارت راه و شهرسازی را با توجه به ظرفیت‌های نیروی انسانی وزارت راه و شهرسازی تهیه و تدوین کند.

 

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه باید اصلاحات به گونه‌ای باشد که رضایتمندی مردم را از خدمات کارکنان وزارت راه و شهرسازی در پی داشته باشد، توضیح داد:

حرکت به سمت و سوی دولت الکترونیک سیاست کلی است که باید تابع آن باشیم و انتظار است تا ساختار سازمانی و جمعیت انسانی بر روی این فرآیندها تعریف و بارگذاری شود.

 

وی بر ساماندهی کارکنان و نیروی انسانی خدوم در بخش‌های مختلف راه تاکید کرد و آن را جزو وظایف سازمانی برشمرد و گفت:

وظیفه وزارت راه و شهرسازی، خلق فرصت های توسعه، ارایه فکر و ایده با رویکرد توسعه و اعتلای ایران اسلامی و حرکت پرشتاب به سمت توسعه پرشتاب کشور است که باید تلاش کنیم تا آن هدف غایی در خصوص اعتلای کشور محقق شود.

 

*** تامین مسکن پرسنل وزارت راه

 

اسلامی با تاکید بر یکپارچگی سیاست‌گذاری و اجرای سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی، تصریح کرد:

شورای‌عالی شهرسازی و معماری در جایگاه سیاستگذاری تصمیماتی می‌گیرد باید توسط استان‌ها اجرایی شود.

همچنین انتظار است تا استان‌ها بر اجرای کامل مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری توسط شهرداری‌ها نظارت داشته باشند زیرا مصوبات شورا و دیگر تصمیماتی که در ستاد اخذ می‌شود با همفکری استان‌هاست و اجرای آنها وظیفه قانونی و اخلاقی است.

 

وی همچنین با تاکید بر داشتن نگاه فرآیندی گفت:

زمانیکه نگاه فرآیندی به مجموعه وزارت راه‌و شهرسازی داشته باشیم آن زمان است که جمیعت و نیروی انسانی اصلی بر ساختارها غالب می‌شوند و فعالیت‌ها را ادامه می‌دهند.

در این شرایط است که شایسته سالاری حاکم می‌شود و افراد بر اساس میزان توانمندی‌ها و کارآیی‌های خود معرفی می‌شوند.

در این مسیر، جمیعت نخبه، به عنوان ثروت وزارت راه و شهرسازی، اهداف توسعه‌‍ای کشور را محقق می‌کند و موجب رضایتمندی مردم و کشور می‌شوند.

تا پایان سال ۹۹ نباید حتی یک نفر از پرسنل وابسته به وزارت راه و شهرسازی فاقد مسکن باشد و باید ثبت نام مسکن برای تمامی کارکنان انجام شود.

 

*** ثبت‌نام دریافت وام ودیعه مسکن

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر راه و شهرسازی در پایان پیرامون ثبت‌نام ودیعه مسکن و کمک به مردم در شرایط کرونا، اظهار داشت:

ثبت نام ودیعه مسکن، تسهیلات مرابحه کالا و خدمات، را از تمهیدات وزارت‌راه و شهرسازی در ایام کرونا برای کمک به مردم است.

طبق آمار بیش از دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که پالایش آنها آغاز شده است و به زودی به واجدان شرایط تسهیلات ودیعه مسکن تعلق خواهد گرفت.

تکریم مردم را از وظایف ذاتی کارکنان وزارت راه و شهرسازی در ستاد، شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه و ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها است.

تکریم مردم باید بیش از هر زمان دیگری انجام شود و باید این موضوع نهادینه شود که حفظ حریم به معنای سلسله مراتب نیست بلکه به ارزش‌ها متعلق است.

sv,a

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول