کد خبر:124774
پ
امیری
معاون پارلمانی رییس جمهور:

دولت معرفی وزیر صنعت را به تفکیک وزارتخانه مشروط نکرده است

معاون پارلمانی رییس جمهوری معتقد است دولت معرفی وزیر صنعت را به تفکیک وزارتخانه مشروط نکرده است.

معاون پارلمانی رییس جمهوری معتقد است دولت معرفی وزیر صنعت را به تفکیک وزارتخانه مشروط نکرده است.

 

*** معرفی وزیر صنعت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حسینعلی امیری پیرامون معرفی وزیر پیشنهادی صنعت، افزود:

قانون اساسی به رییس جمهور اجازه می‌دهد که چنانچه وزارتخانه‌ای فاقد وزیر باشد برای مدت سه ماه برای آن وزارتخانه سرپرست منصوب کند و بعد از تغییر وزیر صنعت رییس جمهور مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست وزارتخانه مذکور منصوب کرد.

دولت راجع به وزارتخانه مذکور در فرجه قانونی است، تذکر دهندگان اگر اندکی صبوری کنند امیدواریم وزیر پیشنهادی‌صنعت به مجلس معرفی خواهد شد، دولت به هیچ وجه معرفی وزیرصنعت را به تفکیک وزارتخانه صمت مشروط و موکول نکرده است، البته دولت قبل از تشکیل دولت دوازدهم لایحه اصلاح ساختار دولت را به مجلس دهم ارایه کرد که یکی از موارد، تفکیک وزارت صنعت،معدن و تجارت بود و دولت معتقد است تشکیل وزارت بازرگانی می‌توانست خیلی از مشکلات موجود را حل کند که متاسفانه مورد توجه قرار نگرفت.

در هر حال رییس جمهور تابع قانون است چنانچه مجلس به تشکیل وزارت بازرگانی که در شرایط تحریم ضروری است رای دهد که مورد خواست و تاکید دولت است دو وزیر و در غیر این صورت وزیر پیشنهادی صنعت به مجلس معرفی خواهد شد.

رییس جمهوری در ۲۲ اردیبهشت سرپرست وزارت صنعت را منصوب کرد، بر طبق قانون رییس جمهوری می‌بایست ظرف سه ماه وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کند.

 

*** تذکر نمایندگان مجلس

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی مجلس در تذکر برخی از نمایندگان در خصوص معرفی نشدن وزیر پیشنهادی صنعت، گفت:

موضوع انتخاب وزیر برای وزارتخانه صنعت از شورای نگهبان اعاده شده و دولت باید طبق قانون در زمان مشخص وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − هفده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول